در دیدار مردمی فرماندار بوکان با شهروندان منطقه تنعیم مطرح شد

رفع مشکلات منطقه تنعیم جزو اولویت های اساسی بوکان است

شناسهٔ خبر: 41B05C75 -
فرماندار بوکان گفت: با توجه به تراکم جمعیت بالا در منطقه مسجد تنعیم رفع مشکلات به صورت اصولی جزو اولویت های اساسی بوده و مطالعات جدی نیز در این راستا شروع شده است.

به گزارش هاناخبر ، شامگاه سه شنبه 15 خردادماه 97، فرماندار شهرستان بوکان، معاونین فرماندار، رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار بوکان جهت چاره اندیشی در راستای رفع مشکل مسیر هدایت آبهای سطحی منطقه مسجد تنعیم، در محل مسجد با اهالی این منطقه دیدار کردند.

 در این دیدار فرماندار شهرستان بوکان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادت در ماه مبارک رمضان در سخنانی با اشاره به بارشهای اخیر اظهار داشت:  این بارشها علاوه بر بخش های مرکزی و سیمینه در سطح شهر نیز مشکلات زیادی را به بار آورد.

 دکتر جمال خسروی افزود: در سال زراعی ۹۷-۹۶ میزان بارش تا امروز در سطح شهرستان۴۵۰ میلیمتر بوده که نسبت به سالهای گذشته افزایش چشم گیری داشته ایم.

وی افزود: در آخرین بارش تنها در 2 ساعت 23 میلیمتر بارندگی داشتیم که همه ارگانها و ادارات از فرمانداری تا شهرداری و آب و فاضلاب و هلال احمر و سایر ادارات خدمات رسان در حال خدمات رسانی بودند ولی به دلیل وسعت مناطق و امکانات محدود نتوانستیم آنگونه که شایسته شهروندان است در خدمتشان باشیم.

خسروی یادآور شد: بعضی وقتها خطاهای گذشته، آیندگان را تحت تاثیر قرار می دهد ، متاسفانه در گذشته از 15 تا 20 سال قبل به لحاظ شهرسازی اقدامات استانداردی انجام نشده است اما با این وجود ما جدی به این مسئله ورود جدی کرده ایم و مجموعه شهرستان بصورت جدی دست به دست هم داده و در راستای رفع این مشکل اساسی در تلاش باشند.

 وی گفت: کارهایی که در گذشته انجام شده اند چون با مشاوره و ورود افراد متخصص نبوده کار وصله ای انجام شده است و تنها گوشه ای از مشکلات را دیده اند اما اکنون با مشاوره با مهندسین متخصص و با دعوت از چندین شرکت که دارای تخصص در این زمینه هستند به این نتیجه رسیدیم که باید مطالعه ای اصولی در این زمینه صورت بگیرد که نتیجه مطالعات تا حدود 20 روز آینده اعلام میگردد و با وجود کمبود اعتبارات همه مجموعه ها به این باور رسیده ایم که یکی از اولویت های اساسی  حل مشکلات منطقه مسجد تنعیم می باشد. 

فرماندار شهرستان بوکان گفت: در بحث روستاها نیز با آزادسازی و رفع تصرفات ، بیشتر مشکلات را رفع کرده ایم، اما متاسفانه در چندین روستای باقیمانده که ساخت و سازها در خارج از محدوده زیاد بوده است در این زمینه نیز کارشناسانی را برای موضوع ایجاد کانال دعوت کرده ایم که با ارائه راهکارهای لازم نسبت به حل مشکلات آن ها نیز اقدام خواهیم کرد.

خسروی در پایان ضمن تشکر از صبوری و بزرگواری شهروندان گفت: . یک جنبه خوب این سیلاب و این میزان از حجم بارندگی نشان دادن اصل مشکلات چندین ساله بود و در همین راستا به این نتیجه رسیدیم که برای عدم ورود سیلاب به منطقه مسجد تنعیم ابتدا باید روستای ینگیجه را در نظر داشته تا آبهای سطحی این روستا را هدایت کرده و به این منطقه وارد نشود.

به گزارش هاناخبر ، در این دیدار مردمی که با استقبال و خرسندی مردم منطقه روبرو گشت  تعدادی از شهروندان به بیان مشکلات خود در موضوعات مختلف پرداختند و فرماندار شهرستان به درخواست ها، پیشنهادها و شکایت های آنان گوش کرد و قول داد دستورات لازم برای رفع مشکلات مطرح شده را خطاب به مدیران دستگاه های شهرستانی صادر کند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 4 =