به منظور بررسی اولویت های کاری حوزه سواد آموزی :

اولین جلسه ستاد پشتیبانی سواد آموزی شهرستان دیواندره در سال 97 برگزار شد

شناسهٔ خبر: 41C3A305 -
در راستای بررسی اولویت های کاری حوزه سواد آموزی در سال 97، اولین جلسه ستاد پشتیبانی حوزه سواد آموزی آموزش و پرورش دیواندره برگزار شد.

به گزارش هاناخبر ، معاون فرماندار شهرستان دیواندره در این جلسه گفت: مسئله بی سوادی جزء اولویت های فرهنگی دولت است و این امر نیازمند مشارکت همه جانبه تمامی دستگاههایی است که ظرفیت و پتانسیل لازم را برای پیشبرد اهداف آن را دارند.

مهران عارفی خواستار تسریع در اجرای با کیفیت برنامه های حوزه سوادآموزی شد و افزود: با به روز کردن آمار های واقعی بی سوادان، بهره گیری از ظرفیت نهاد های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی، بازدید های مستمر، پیگیری و نظارت دقیق از فرایند جذب بی سودان، بهره گیری از ظرفیت های واقعی شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها می توان در ریشه کنی بیسوادی گام های مثبتی برداشت.

در ادامه این جلسه مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیواندره ضمن تاکید بر مقوله سواد آموزی تصریح کرد: سواد مهمترین مولفه از دیدگاه دین اسلام است چرا که زیربنای سعادت انسان در دنیا و قیامت با شناخت فراهم می گردد و این شناخت نیازمند سواد است.

ناصح عبدی با بیان مصوبات جلسات قبل از جمله شناسایی بی سوادان، ارائه راهکارهای جذب، برگزاری اردوهای تفریحی برای سواد آموزان و برگزاری کارگاههای آموزشی برای آموزش دهندگان پرداخت و اظهار داشت: در حوزه سوادآموزی در سال 96 اقداماتی از جمله جذب 59، 100و 100درصدی سهمیه اختصاصی در دوره های بی سوادی، انتقال و تحکیم با 670، 840و630نفر سواد آموز، ایجاد کار آفرینی برای 290نفر از جوانان تحصیلکرده، برگزاری امتحانات حوزه سواد در بالاترین کیفیت ممکن و جلب مشارکت سایر دستگاههای شهرستان انجام شده است.

وی در ادامه فراهم نمودن زیر ساخت های فرهنگی را مهمترین راهکار جذب بی سوادان دانست و افزود: غنی سازی هرچه بیشتر کلاس هاس سوادآموزی با بهره گیری از سایر فعالیت های همسو دستگاههای عضو شورای پشتیبانی، بهره گیری از ظرفیت هایی همانند شوراهای اسلامی و شهرداری ها، ارائه آمار های واقعی و ایجاد مولفه های انگیزشی از مهمترین راهکارهای جذب و نگهداری بی سوادان است که نیازمند توجه و همکاری هرچه بیشتر مسئولان ذیربط می باشد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 1 =