97 درصد بودجه آموزش و پرورش صرف حقوق کارکنان می شود

شناسهٔ خبر: 42012E75 -
مدیرکل دفتر برنامه بودجه و مدیریت منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: قریب به 97 درصد بودجه آموزش و پرورش صرف حقوق کارکنان می شود. البته برای دستگاهی به این عظمت تنها سه درصد برای سایر هزینه به هیچ وجه مناسب نیست.

به گزارش هاناخبر ،

جلسه بررسی مسائل و مشکلات آموزش و پرورش شهرستان های پیرانشهر و سردشت با حضور مدیرکل بودجه وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش و پرورش استان، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان وزارتی و استانی در محل سالن جلسات مدیریت آموزش و پرورش شهرستان پیرانشهر برگزار شد.

سعید غلامزاده عسکری مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و مدیریت منابع وزارت آموزش و پرورش در این جلسه اظهار داشت: با وجود تحریمهای ظالمانه، رشد بودجه آموزش و پرورش کشور در سالجاری نسبت به بیست ساله گذشته بی سابقه بوده است.

او افزود: تمام هم و غم وزارت آموزش و پرورش توسعه عدالت آموزشی است لذا توجه به مناطق محروم در اولویت قرار دارد

مدیرکل بودجه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: چهار استان محروم شامل استانهای سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، جنوب کرمان و هرمزگان هستند که در تخصیص بودجه بر اساس شاخص ضریب محرومیت نسبت به این چهار استان نگاه ویژه اعمال شد.

عسکری گفت: در صورت تصویب در مجلس شورای اسلامی برای سال آینده  بودجه آموزش و پرورش 72 درصد افزایش یافته است  که بی سابقه است.

او با بیان اینکه این وزارت مسئولیت 975هزار فرهنگی و 14 میلیون و 700 هزار دانش آموز را بر عهده دارد؛  اضافه کرد: قریب به 97 درصد بودجه آموزش و پرورش صرف حقوق کارکنان می شود که سال بعد سهم سایر از 3 درصد تا 7 درصد افزایش می یابد.

عسکری بیان کرد: برای دستگاهی به این عظمت تنها سه درصد برای سایر هزینه به هیچ وجه مناسب نیست و این عدد باید  حداقل تا 13 درصد افزایش یابد.

او گفت: امسال برای اولین بار شاهد اختصاص ١٧ میلیارد تومان سرانه عشایری برای اولین بار بودیم.

عسکری با تقدیر از اداره بودجه آموزش و پرورش آذربایجان غربی در جذب اعتبارات خاطر نشان کرد: آذربایجان غربی با تخصیص 17 درصد کل اعتبار آموزش و پرورش عشایری، رتبه اول در این زمینه است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 5 =