تصویب ۸۰ میلیارد تومان برای توسعه فضای کتابخانه عمومی در آذربایجان‌غربی

شناسهٔ خبر: 4235845B -
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی گفت: ۲۲ طرح در قالب مصوبات سفر استاندار آذربایجان‌غربی به شهر‌های مختلف در حوزه کتابخانه با ۸۰ میلیارد تومان اعتبار در سطح این استان تصویب شده است.

به گزارش هاناخبر ، خدیجه معصومی مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی گفت: در قالب اجرای مصوبات حوزه توسعه و احداث کتابخانه‌های عمومی، ۱۳ مصوبه مربوط به احداث کتابخانه با اولویت شهر‌های بدون کتابخانه در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با عملیاتی شدن طرح‌های در دست اقدام در مجموع بیش از ۸۰ هزار مترمربع به فضای کتابخانه‌های عمومی استان اضافه خواهد شد.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی افزود: در قبال اجرای همین مصوبات، ۲ پروژه طرح کتابخانه احمدآباد سفلی در تکاب و طرح توسعه کتابخانه خاتم الانبیاء اشنویه به بهره‌برداری رسیده است.

معصومی اضافه کرد: همچنین هم اکنون سه پروژه شامل کتابخانه سرو، کتابخانه علامه دهخدا میاندوآب و کتابخانه شهید علمی نقده در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۷۴ کتابخانه نهادی و مشارکتی در استان وجود دارد که ۶۱ کتابخانه شهری و بقیه روستایی هستند، گفت: در حال حاضر ۱.۵ میلیون جلد در کتابخانه‌های استان وجود دارد.

معصومی با اشاره به اینکه در یک سال گذشته ۴۳ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به این نهاد اهدا شده است، یادآور شد: ۲۱ کتابخانه مشارکتی در آذربایجان غربی فعال است که ۱۲ کتابخانه در زندان‌ها واقع شده است.

نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی از طریق ارائه منابعی، چون کتاب و نشریه، آموزش و نرم‌افزار از کتابخانه‌های مشارکتی حمایت می‌کند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 3 =