اتصال بیش از ۴ هزار خانوار روستایی کردستان به اینترنت پر سرعت

شناسهٔ خبر: 428D2D40 -
در راستای کاهش شکاف دیجیتالی میان شهر و روستا، هزار و ۴۲۰ خانوار ساکن روستا‌های کردستان به اینترنت پرسرعت نسل چهار متصل شدند.

به گزارش هاناخبر ،  سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان، با اشاره به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، از اتصال بیش از هزار و ۴۲۰ خانوار روستایی در استان به اینترنت پرسرعت G۴  خبر داد.

آرام حیدری گفت: با حمایت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح (USO)، روستا‌های امیر آباد قلعه لان، جامه شوران، تازه آباد جامه شوران، کبود خانی علیا از توابع شهرستان قروه، گویزله، کانی بند، و کوخ مامو از توابع شهرستان بانه به اینترنت پر سرعت نسل چهارم سراسری متصل شده اند.

حیدری افزود: همچنین روستا‌های چاپان علیا، خانقاه شیخ، سنته، دره پنبه دان و کمنتو از توابع شهرستان سقز، سمان، قصیریان و هوانله از توابع شهرستان سنندج، گزگزاره علیا و رامل از توابع شهرستان دهگلان و نوین از توابع شهرستان سروآباد به اینترنت پرسرعت ۴G متصل شدند.

وی با اشاره به کاهش شکاف دیجیتالی میان شهر‌ها و روستا‌های این استان، افزود: با ایجاد ارتقای تجهیزات مخابراتی روی ۹ سایت، ۱۸ روستای دیگر استان کردستان با جمعیتی بیش از چهار هزار و ۷۴۰ نفر، تحت پوشش اینترنت پرسرعت نسل چهارم قرار گرفت.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 2 =