با بزرگترین بحران بشر در صد سال گذشته چه کنیم؟

شناسهٔ خبر: 43394004 -
دکتر ابراهیم قادری اپیدمیلوژیست و معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان در یادداشتی تاکید کرد که همه ما مجبوریم سبک زندگی خود را برای مدت طولانی تغییر دهیم تا آسیب نبینیم.

به گزارش هاناخبر ،دکتر ابراهیم قادری در یادداشتی نوشت ؛ افراد علامت دار با استراحت و قرنطینه خانگی می‌توانند تا حدود زیادی جان خود و اطرافیانشان را نجات دهند.
در طول هفته های گذشته عدم ثبات در رعایت فاصله فیزیگی، استفاده از ماسک و عدم رعایت مناسب قرنطینه  افراد دارای علامت که باید ماهها ادامه یابد، باعث افزایش شدیدی در انتقال بیماری شده است که این روند در برخی از شهرهای استان بخصوص سنندج مشاهده میشود و احتمالا افزایش بستری در برخی از شهرستانهای دیگر مانند مریوان و حتی دیواندره نیز بوجود آید.
ضمن مراجعه به پزشک، افرادی که مشکوک به کرونا هستند باید استراحت کامل داشته باشند تا وضعیت آنها وخیم نشود و درصورت احساس خستگی و یا تنگی نفس حتما به مراکز بهداشتی یا درمانی مراجعه کنند.

 افراد علامت دار می‌توانند در سامانه salamat.gov.ir مشخصات و علایم خود را ثبت کنند تا مراقبین سلامت با آنها تماس گرفته و فرد را بدون نیاز به مراکز بهداشتی و درمانی، بررسی کنند. بیماران حتی میتوانند با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرند و مشاوره دریافت کنند.

همه ما مجبوریم سبک زندگی خود را برای مدت طولانی تغییر دهیم تا آسیب نبینیم. هرچند این بزرگترین بحران بشر در صد سال گذشته است ولی درصورت همکاری مردم و مسولین با هم، از وخامت اوضاع تا حدود زیادی کاسته خواهد شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 3 =