بیش از ۳۱ هزار نفر در تعاونی های آذربایجان غربی مشغول به کار هستند

شناسهٔ خبر: 43B84509 -
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: طی سال گذشته اشتغالزایی برای ۲۰۵۸ نفر در تعاونی های استان صورت گرفته است.

به گزارش هاناخبر ،

عبادی امروز ۹اردیبهشت در نشست خبری بااصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل برگزار شد، افزود: در سال ۹۹تعداد ۶۶تعاونی با اشتغالزایی ۲۰۵۸نفر تشکیل شده است. 
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶۷۷۵تعاونی از اول انقلاب تاکنون در آذربایجان غربی ثبت شده است، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۸۶۶ واحد تعاونی فعال با اشتغالزایی ۳۱هزار و ۱۸۵نفر در استان فعالیت دارند. 
عبادی اظهارکرد: در سال گذشته ۲۲ میلیون دلار صادرات توسط تعاونی های استان انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل خود کاهش را نشان می دهد که دلیل آن شیوع کرونا بود.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با تاکید به اینکه در سال گذشته بیش از ۱۴ هزارمورد بازرسی از کارگاه های استان صورت گرفته، خاطر نشان کرد: در سال گذشته ۱۰هزارو ۴۱۱پرونده شکایت کارگری و کارفرمایی به اداره کل وارد شد که به ۹۶درصد آنها رسیدگی شد.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته باتوجه به شعار سال ۱۳واحد مشکل دار شناسایی شد، یاد آور شد: در سال گذشته با پیگیری های انجام شده ۲۸۰ اشتغال مجدد بیمه بیکاری صورت گرفت و برای ۵۰۰۰ نفر مقرری بیمه بیکاری صادر شد.
عبادی ادامه داد:  در حال حاضر ۶۹۵۰ نفر مقرری بگیر بیمه در استان وجود دارد. 
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان با تاکید به اینکه در سال گذشته ۱۸۸میلیارد تومان تسهیلات در اختیار واحدهای تولیدی قرار گرفته شد که مانع از بیکاری ۱۹هزارو ۴۷نفر شد، افزود: آذربایجان غربی در سال ۹۹ از نظر عملکرد کار آفرینی جز ۹ استان برتر کشور معرفی شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 7 =