مدیرکل ورزش و جوانان کردستان عنوان کرد؛

اولویت اجرای برنامه های عملیاتی سازمان های مردم نهاد کردستان در سال جاری

شناسهٔ خبر: 44294363 -
حامدجولائی در جلسه گردهمایی سازمان های مردم نهاد استان کردستان از افزایش و پیگیری برنامه های عملیاتی و توانمند کردن بیشتر این سازمان ها در سال 98 خبر داد.

به گزارش هاناخبر ،جلسه گردهمائی سازمان های مردم نهاد استان کردستان با حضور مدیر کل ورزش و جوانان، معاون فرهنگی و امور جوانان، مدیران و دبیران این سازمان ها صبح امروز یکشنبه 18 فروردین ماه در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان برگزار شد.
حامدجولائی ضمن ابراز تقدیر و تشکر از وزیر ورزش و جوانان به دلیل افزایش و تخصیص اعتبارات حوزه جوانان تصریح کرد؛ دکتر سلطانی فر نگاه ویژه ای به جوانان داشته و بر همین اساس اعتبارات قابل توجهی نیز به این حوزه تخصیص داده اند که تاکنون در وزارت ورزش و جوانان بی سابقه بوده، هر چند نسبت به بخش ورزش این اعتبارات کم است.
وی گفت، در سال 97 شاهد افزایش کمی سازمان های مردم نهاد بودیم که این جای خوشحالی و رضایت مندی بوده و نشانه عملکرد خوب این بخش است.
جولائی اظهار کرد، با توجه به اعتبارات خوب حوزه جوانان در سال 98 سیاست کاری اداره کل بر روی افزایش کارکرد مناسب و فعالیت های موثر این سازمان ها بوده و بیشترین نیروی خود را بر روی این مورد متمرکز خواهیم کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان با اشاره به ماهیت مستقل بودن سازمان های مردم نهاد بیان کرد، سازمان های مردم نهاد از پر اهمیت ترین قشر جامعه هستند که باید با حفظ استقلال خود از بخش دولتی بتوانند خلاء و ضعف های آن را پوشش داده و نیازهای جامعه را بازتاب دهند.
جولائی با تاکید بر نقش مهم جوانان در جامعه عنوان کرد، جوانان باید ظرفیت های خود را در حوزه های مختلف شناسایی کنند و این ظرفیت ها را به مدیران استان نیز انعکاس دهند تا مدیران قانع شوند که می توانند از توانمندی های آنها استفاده کنند.
جولائی اظهار کرد، یکی از فعالیت های لازم که انجام آن نیز از طرف سازمان های مردم نهاد در این مدت ضروری و فوری است جمع آوری کمک های مردمی از سوی این نهادها بوده که تاکنون دو محموله از این کمک ها توسط هیات های ورزشی و سمن های اداره کل به دست هموطنان سیل زده استان لرستان رسیده است و در حال حاضر نیز مشغول جمع آوری محموله دیگری از اقلام ضروری و مورد نیاز این عزیزان هستند.
وی در پایان بیان کرد، رهبری گام دوم انقلاب را به نام جوانان نامگذاری کرده که این خود از اهمیت نقش آنها حکایت دارد و در دولت تدبیر و امید نیز جایگاه آنها حفظ شده و جوانان در اولویت قرار دارند.
گلاویژ فتاحی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان نیز با اشاره به عملکرد قابل قبول سازمان های مردم نهاد در سال گذشته بیان کرد، در سال جاری این اقدامات باید گسترده تر صورت گیرد.
فتاحی گفت، در سال 97 اداره کل ورزش و جوانان کردستان با همکاری سازمان های مردم نهاد در حوزه مشارکت های اجتماعی 18 کارگاه توانمندسازی افراد مختلف جامعه را برگزار کرد و در بخش طرح های مشارکت ملی 13 طرح اشتغالزایی را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده که از این تعداد سه طرح تامین اعتبار شده و در حال اجرا شدن است و مابقی آنها نیز در مرحله تامین اعتبار هستند و تا پایان اردیبهشت ماه یک سوم آنها تامین اعتبار می شوند.
وی همچنین به آغاز هفته جوان از 26 فروردین لغایت یکم اردیبهشت ماه اشاره کردو افزود، سال گذشته 15 طرح جشنواره و برنامه مختلف در مناسبت های ملی مذهبی و 203 برنامه در هفته جوان در سطح استان برگزار شده است که امیدواریم امسال بتوانیم این برنامه ها را هم از لحاظ کمیت بیشتر و از نظر محتوا نیز غنی تر بکنیم .
در پایان این گردهمایی دبیران سازمان های مردم نهاد نیز به ارائه پیشنهادهای خود برای اجرای برنامه های سال جاری و بیان مشکلات و کمبودهای این بخش پرداختند.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 5 =