باهوش ترین کشورهای جهان

شناسهٔ خبر: 4466B456 -
انسان‌ها از لحاظ هوش در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند و سطح هوش افراد یکسان نیست. البته که هوش انسان‌ها هم به جنسیت آن‌ها بستگی ندارد اما سوالی که در این مطلب به آن پاسخ خواهیم داد، این است که هوش مردم کدام کشور بیشتر است و در واقع باهوش‌ترین کشورهای جهان کدام کشورها هستند. همچنین در این مطلب به باهوش ترین مدارس و بیشترین دریافت کنندگان جوایز نوبل هم خواهیم پرداخت.

به گزارش هاناخبر ،

باهوش‌ترین کشورهای جهان
قبل از اینکه لیست باهوش‌ترین کشورهای جهان را در اختیارتان قرار دهیم، باید اشاره کنیم که آسیا و اروپا در جایگاه بسیار بالایی در این رتبه‌بندی‌ها قرار دارند. در این رده‌بندی شاهد کشورهای مختلفی هستیم که از رتبه‌بندی‌های متفاوتی بهره می‌برند. این رتبه در سه بخش مختلف بوده که می‌توان به هوش کنونی، رتبه هوش در گذشته بر اساس جوایز نوبل افراد و رتبه آزمون‌های هوش مدارس اشاره کرد. برای مثال کشور ژاپن با قرار گرفتن در جایگاه 6 در باهوش‌ترین‌ کشورهای کنونی، جایگاه 6 در جوایز نوبل و جایگاه 5 در رتبه آزمون های هوش مدارس در صدر جدول قرار گرفته است. پس از ژاپن نیز به ترتیب شاهد کشورهای سوئیس، چین، آمریکا و هلند هستیم. در ادامه این لیست را در اختیارتان قرار خواهیم داد.


 

هوش کشورها بر اساس تعداد جوایز نوبل
تاکنون 25 کشور دنیا توانستند جوایز نوبل را در زمینه‌های مختلف دریافت کنند که در ادامه لیستی کامل از این کشورها و تعداد دفعات دریافت جوایز نوبل را در اختیارتان قرار خواهیم داد. در واقع بر اساس این لیست تعداد جوایز نوبل، میزان هوش و نبوغ این کشورها را نشان می‌دهد برای مثال کشور آمریکا تاکنون موفق شده تا ۳۶۸ بار در زمینه‌های مختلف جوایز نوبل دریافت کند و پس از آن شاهد کشور انگلستان با ۱۳۶ جایزه نوبل هستیم.
میزان هوش کنونی کشورها
هوش فعلی مردم جهان در این لیست ارائه شده است و نکته جالب این است که 7 جایگاه اول در اختیار آسیایی‌ها قرار دارد اما متاسفانه نام ایران به کلی در این لیست قرار نگرفته است. باهوش‌ترین کشورهای جهان آسیایی‌های شرقی هستند که می‌توان به سنگاپور، چین، هنگ کنگ، کره جنوبی، تایوان و ژاپن اشاره کرد. پس از این کشورهای آسیایی، به عنوان باهوش‌ترین کشورهای کنونی جهان می‌توان به فنلاند، کانادا و هلند نیز اشاره کرد که باهوش‌ترین مردم را در خود جای داده‌اند. در ادامه لیستی از این کشورها با میانگین هوش مردم را در اختیارتان قرار خواهیم داد.


 

رتبه تست IQ در مدارس
با توجه به رتبه‌بندی تست IQ در مدارس، باز هم شاهد کشورهای آسیای شرقی هستیم که خوش درخشیده‌اند و پنج جایگاه اول را اشغال کرده‌اند. در واقع باز هم باید به سنگاپور، کره جنوبی، هنگ کنگ، تایوان و ژاپن اشاره کرد. البته پس از این کشورها، روسیه و چین جایگاه ششم و هفتم را خواهند گرفت. این در حالی است که آمریکا در جایگاه 13 این لیست قرار دارد و به کلی خبری از انگلستان در این لیست نیست. البته در این لیست‌ها خبری از ایران هم نبوده است. در ادامه این لیست را به طور کامل در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. شما عزیزان می‌توانید نظرات خود را در رابطه با این رتبه‌بندی با ما در میان بگذارید.


 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 3 =