راه اندازی مرکز توانمندسازی آسیب دیدگان اجتماعی در کردستان

شناسهٔ خبر: 44C021AF -
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر، مجتمع چند منظوره رفاهی، اقتصادی و توانمندسازی در سنندج احداث می‌شود.

به گزارش هاناخبر ، مهدی رمضانی امروز (۲۹آبان) در دومین دوره انتخابات تعیین نمایندگان سازمان‌های مردم‌ نهاد در شورای توسعه و حمایت استان، اظهار کرد: در حوزه اجتماعی اگر بتوانیم بسیاری از مسائل را کنترل کنیم و تمرکزی بر آن داشته باشیم طبیعتا به مسائل امنیتی و موارد بغرنجی که امروز جوامع با آن درگیر هستند، نمی‌رسیم.

وی اضافه کرد: ما امروز با معلول‌هایی از جمله طلاق، اعتیاد، خودکشی و بسیاری از مشکلات اجتماعی مبارزه می‌کنیم؛ شاید اگر علت این آسیب‌ها را به خوبی پایش و تحلیل می‌کردیم اکنون درگیر این معلول‌هایی که به صورت فزاینده در جامعه در حال رشد و تکثیر هستند، نبودیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در ادامه ضمن قدردانی از دغدغه‌مندی سمن‌ها و تشکل‌های مردمی در استان گفت: امیدوارم جوانان داوطلب در این عرصه با تاسی از  فداکاری پیشکسوتان این حوزه در حل مشکلات و کاهش آسیب های اجتماعی استان پای‌ کار باشند.

رمضانی در ادامه، اجتماعی سازی و مردمی سازی بسیاری از موضوعات را چاره کار دانست و گفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر باشد لذا مشارکت مردم به صورت خودجوش و افراد مبتکر می‌توانند به رفع آسیب‌های اجتماعی کمک کنند.

وی از راه‌اندازی مرکز توانمندسازی آسیب دیدگان اجتماعی در سنندج خبر داد و گفت: با همت و رایزنی مدیرکل فرهنگی اجتماعی استان کردستان، در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر، مجتمع چند منظوره رفاهی، اقتصادی و توانمندسازی در محل انبار قدیمی غله سنندج احداث می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، برگزاری جلسات با انجمن‌های مردمی در راستای احصای مشکلات و آسیب‌های اجتماعی و رفع این معضلات را ضروری عنوان کرد و گفت: امیدواریم با انتخاب بهترین افراد این انتخابات برگزار شود و زمینه رشد و بالندگی هر چه بیشتر سازمان‌های مردم نهاد در استان را شاهد باشیم.

گفتنی است در پایان این مراسم انتخابات تعیین نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد در شورای توسعه و حمایت استان برگزار گردید که آقایان میلاد رضایی و کاوه قادری به عنوان اعضای اصلی و کیوان چارداولی به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 2 =