سرپرست شهرداری دیواندره:

سایت نگهداری و عقیم‌سازی سگ‌های بلاصاحب دیواندره ایجاد می‌شود

شناسهٔ خبر: 44C202CE -
سرپرست شهرداری دیواندره از ایجاد سایت نگهداری و عقیم‌سازی سگ‌های بلاصاحب در این شهر خبر داد.

به گزارش هاناخبر ، ایوب قادری در گفتگو با خبرنگار هاناخبر اظهار کرد:  سایت زنده‌گیری به منظور نگهداری و عقیم‌سازی سگ‌های بلاصاحب سطح شهر دیواندره ایجاد خواهد شد.

سرپرست شهرداری دیواندره افزود: یکی از معضلات این شهر معضل سگهای بلاصاحب است و  افزایش تعداد سگ‌های ولگرد در دیواندره علاوه بر ایجاد صحنه‌های ناخوشایند در سطح این شهر، مخاطراتی را برای شهروندان ایجاد کرده که سبب ابراز گلایه و ناخرسندی آنها از چنین وضعیتی شده است. و این مشکل با نزدیکی شهر به روستاهای اطراف دوچندان شده است، به ویژه در فصل سرما که سگهای گرسنه برای یافتن غذا رو به سوی سطلهای زباله می آورند، امری که باعث رعب و وحشت در شهروندان می گردد.
قادری با بیان اینکه یکی از مطالبات مهم شهروندان از شهرداری جمع آوری سگهای بلاصاحب از سطح شهر است، گفت: برای نگهداری این سگ‌ها باید اصولی کار کرد تا هم از محدوده قانونی شهر دور باشند و هم به دلیل مسائل زیست محیطی که دارد خطری جوامع انسانی را تهدید نکند، بنابراین شهرداری و شورای اسلامی شهر دیواندره در یک برنامه ریزی در تلاش برای رفع این مشکل توانستند زمینی مناسب را برای ایجاد سایت نگهداری این سگها در نظر بگیرند.

وی تاکید کرد: سعی خواهیم کرد که همه شاخص‌های مورد نیاز دامپزشکی از جمله جداسازی سگ‌های بالغ از نابالغ، نر و ماده و دیگر موارد در این سایت رعایت شود.

سرپرست شهرداری دیواندره بیان کرد: از گروه‌های داوطلب دامپزشکان، نیروهای بهداشت و سازمان‌های مردم‌نهاد برای کمک در این مهم دعوت به عمل می آید تا زنده‌گیری و مراقبت سگ ها در این سایت را بر عهده بگیرند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 1 =