معاون سیاسی استاندار:

راهکارهای پیشگیرانه از شیوع بیماری آنفلوآنزا در آذربایجان غربی اطلاع رسانی شود

شناسهٔ خبر: 44C91E8D -
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: راهکارهای پیشگیرانه از شیوع بیماری آنفلوآنزا در استان اطلاع رسانی شود.

به گزارش هاناخبر ، علی مصطفوی در جلسه ستاد پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا با حضور دستگاههای عضو به ریاست معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، ضمن تاکید بر آگاهسازی عمومی از طریق رسانه ملی و فضای مجازی در خصوص راهکارهای پیشگیرانه از شیوع بیماری آنفلوآنزا تصریح کرد: اطلاع یابی از شیوه های پیشگیرانه در خصوص بیماری ها سهم بسزایی در کاهش هزینه های درمان به همراه دارد.

وی با اشاره آمادگی مراکز درمانی و بهداشتی استان افزود: خانواده ها و گروه های حساس نیز می بایست الزمات پیشگیرانه را رعایت نمایند.

مصطفوی از مسئولین مربوطه خواست تا با رصد وضعیت آلودگی هوا، امکانات درمانی و بهداشتی و نیز تقویت آگاه‌سازی عمومی نسبت به کاهش دغدغه های عمومی اقدام کنند.

جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی نیز با اشاره اینکه وضعیت شیوع این بیماری در استان عادی است، رعایت بهداشت فردی را بهترین راه برای پیشگیری دانست و گفت: والدین نسبت به آموزش رعایت نکات بهداشتی به دانش آموزان اقدام کنند و در صورت بروز بیماری ضمن مراجعه به پزشک استراحت کودک و استفاده از مایعات فراوان را در دستور کار قرار دهند.

وی بهداشت فردی به خصوص شستشوی منظم دست با مواد ضد عفونی، پرهیز از دیده بوسی، پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه با دستمال و عدم حضور در محل کار تا زمان پشت سر گذاشتن زمان حاد بیماری را از راهکارهای اصلی برای پیشگیری از این بیماری دانست.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 5 =