جلسه راهبردی بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر کردستان برگزار شد

شناسهٔ خبر: 44FCB0B0 -
جلسه راهبردی بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر کردستان با حضور استاندار کردستان برگزار شد.

به گزارش هاناخبر ،

بهمن مرادنیا در اولین جلسه راهبردی بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر استان کردستان افزود: در طول سال مبالغی از بیمه شدگان روستایی بابت حق بیمه اخذ و دولت نیز دو برابر آن مبلغ را کمک می کند که در یک جمع بندی رقم کلانی محسوب و به صندوق بیمه روستائیان واریز و در جاهای مختلف سرمایه گذاری می شود.
مرادنیا اضافه کرد: ما باید با مسئولان رایزنی و تعامل برقرار کنیم تا این مبلغ برای سرمایه گذاری و اشتغال آفرینی به استان برگردانده شود.
وی با بیان اینکه بیمه اجتماعی روستائیان یک فرصت قانونی برای بهره مندی روستانشینان از بیمه است گفت: باید تدابیری اندیشیده شود تا ساکنان روستاها بیشتر با مزایای این بیمه آشنا و از منافع آن بهره مند شوند.
استاندار کردستان در ادامه سخنان خود به سکونت ۲٨ هزار خانوار کردستانی در حاشیه مرز اشاره کرد و اظهار داشت: هم اکنون مرزنشینان ما از محل فروش سوخت مبالغی دریافت می کنند که می توان از محل سودفروش سوخت نسبت به پرداخت حق بیمه آنان اقدام کرد.
مرادنیا اذعان کرد: بخشی از روستائیان ما توان پرداخت همان حق بیمه اندک را هم ندارند و ما باید تلاش کنیم از منابع مختلف محلی برای پرداخت حق بیمه آنان پیدا کنیم.
وی اظهار داشت: قطعا برقراری بیمه اجتماعی و برخورداری مردم از مزایای آن به ماندگاری روستانشینان در روستاها کمک می کند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 2 =