معافیت مالیاتی بیش از ۵۰ درصدصاحبان مشاغل در کردستان

شناسهٔ خبر: 4589F422 -
مدیرکل امور مالیاتی کردستان گفت: بیشتر از ۵۰ درصد از صاحبان مشاغل در استان که فرم تبصره ماده ۱۰۰ را ثبت کرده‌اند و با توجه به داده‌های واقعی خرید و فروش آنها، از پرداخت مالیات معاف هستند.

به گزارش هاناخبر ، مصطفی فعله‌گری افزود: مودیان مالیاتی می‌توانند با مراجعه به سایت my.tax.gov.ir در صورتی که مجموع فروش و درآمد ارائه خدمات آن‌ها برابر یا کمتر از ۴۸ میلیارد ریال است از تسهیلات تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کنند.

وی گفت: این افراد در صورت عدم پذیرش مبلغ مالیات قطعی اعلامی توسط سازمان، اقدام به تسلیم اظهارنامه مالیاتی کنند.

مدیرکل امور مالیاتی کردستان افزود: مودیانی که فروش آن‌ها از میزان ۴۸ میلیارد ریال بیشتر است نیز ملزم به تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر هستند.

فعله‌گری گفت: برخورداری از هرگونه معافیت مالیاتی نیاز به تسلیم اظهارنامه مالیاتی در مهلت اعلام شده دارد و مودیان مالیاتی در صورت عدم تسلیم اظهارنامه علاوه بر محرومیت از معافیت‌های مالیاتی، موجب اعمال جرائم ذی‌ربط نیز خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه طبق قانون مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغل تا پایان خرداد است، افزود: امسال با توجه به شرایط ویژه مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغل تا ۱۵ تیرماه تمدید شده است و توصیه می‌شود که مودیان تسلیم اظهارنامه را به روز‌های پایانی موکول نکنند.

فعله‌گری گفت: در راستای شفاف سازی و هوشمندسازی اطلاعات مالی مودیان و برقراری عدالت اجتماعی، امسال برای نخستین بار با اتکا به واریزی به دستگاه‌های کارتخوان صاحبان مشاغل، طی فرآیندی مالیات مقطوع برآورد و پیشنهاد می‌شود.

وی افزود: در این راستا یکی دیگر از تسهیلاتی که سازمان امور مالیاتی در نظر گرفته تعدیل ضریب‌های سود با کاهش ۵۰ درصدی و تقسیط مالیات متعلقه در چهار قسط است که اصناف می‌توانند در استفاده از تسهیلات تبصره ماده صد از آن بهره‌مند شوند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 8 =