طرح بادشکن غیرزنده در حاشیه دریاچه ارومیه به طول ۱۶۳ کیلومتر اجرایی شد

شناسهٔ خبر: 45B9FDB6 -
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: جهت جلوگیری از حرکت ماسه های روان و گرد و غبار، طرح بادشکن غیرزنده در حاشیه دریاچه ارومیه به مساحت ۱۶۳ کیلومتر اجرا شد.

به گزارش هاناخبر ، میر صمد موسوی،امروز ۲۳ دی ماه،در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح بادشکن غیرزنده برای تثبیت کانون های گرد و غبار حاشیه دریاچه ارومیه اجرایی می شود، افزود: با توجه به وضعیت اقلیمی منطقه، وزش بادهای فصلی و مداوم و ایجاد طوفان های نمک در منطقه یکی از موثرترین راهکارهای جلوگیری از پیش روی گرد و غبار اجرای طرح تثبیت شن با اجرای باد شکن غیر زنده است.

موسوی عملیات مرمت تشتک در ۶ منطقه در حاشیه دریاچه، عملیات کنتورفارو، آبیاری دوره ای در ۱۰ منطقه حاشیه دریاچه و واکاری در ۴ منطقه مرنگلو،سپرغان، چوپانلوی سلماس وآغداش میاندوآب را از دیگر اقدامات این اداره کل در زمینه احیای دریاچه ارومیه عنوان کرد.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از اجرای عملیات بوته کاری با هدف اجرای دریاچه ارومیه نیز خبر داد و اظهار کرد: در این مدت عملیات بوته کاری در ۴ منطقه انگنه، مرنگلو، جبل،آغداش میاندوآب اجرا شده است.

موسوی با اشاره به عملیات بذرکاری در دو منطقه حاشیه دریاچه ارومیه به مساحت۵۲ هکتار عنوان کرد: بذرپاشی در ۵۲ هکتار، کود دهی، سمپاشی ،قرق،طرح ترسیب کربن در جهت افزایش درآمد و کمک به معیشت خانوارهای روستایی ساکن در حاشیه دریاچه با هدف حفظ پوشش گیاهی حاشیه دریاچه ارومیه انجام یافته است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 3 =