معرفی چهره های موفق

فریدون آقائی دانش آموز اخراجی ديروز!

شناسهٔ خبر: 45D6BBCC -
فریدون آقائی يک قلم بدست چيره دست و شورای مردميست كه دارای خوشنامی و آوازه ی كشوريست.

به گزارش هاناخبر ، فریدون آقائی متولد 9 آبانماه 1391 شمسی در روستای قشلاق سرخه دیواندره است. آقائی چون ساير روستانشینان در كار كشاورزی كمك حال پدر بوده و از كلاس پنجم با محیط شهری آشنا می شود. از دانش آموزان بازيگوش كلاس بود. اهل درس خواندن نبود هميشه برای ادامه تحصيل زير فشار خانواده بود. نظام جديد در آموزش و پرورش شروع بكار می كند و فريدون در كلاس دهم در انتخاب رشته حتی نتوانست موفق به انتخاب رشته كاردانش شود. او يك ترم بخاطر عدم حد نصاب معدل از ادامه تحصیل محروم و اخراج می شود. خودش می گويد صبح ها به بيرون می زد تا خانواده بگويند او در مدرسه است.
سال 79 جهاد كشاورزی فراخوان جذب دانش آموز می دهد و فريدون در رشته ی مرتعداری ادامه تحصيل می دهد.
آقائی عاشق كلمه ی مهندس در جهاد می شود و عزمش را جزم می كند كه مهندس شود. با معدل بالا ديپلم می گيرد و با پذیرفته شدن در رشته گیاه شناسی دانشگاه مراغه تا قبولی در مقطع دكتری كشاورزی جلو می رود تا جایی که به یکی از صاحب نظران این رشته در سطح کشور تبدیل می شود. در چندين همايش كشوری در تخصص خود مورد تقدیر قرار می گیرد اما با توجه به نبود بازار كار فارغ التحصيلان كشاورزی، از ادامه تحصيل منصرف می گردد.

وی بلافاصله پس از بازگشت به شهر محروم دیواندره از طریق فضای مجازی با نوشته هایش مشاركت را به عنوان فرآيند تعـاملی چندسـویه مطرح می کند و خواهان مداخله و نظـارت مردم و نشان دادن قابليــت های سياســی و اجتمــاعی شهروندان برای  دستيابی به توسعه، همراه با عدالت اجتماعی می شود. هر چند چنین تفکر جدیدی بهای سنگینی را برای وی در پی داشت و با توجه به نوک بسیار تیز پیکان قلمش وی را روانه زندان کرد. اما تجربه حضور در زندان باعث شد که این بار وی بصورتی حرفه ای وارد کارزار رسانه ای شود.

آقائی از دوره چهارم انتخابات شورای شهر دیواندره علاقه مند به حضور در کارزار انتخاباتی می شود و با وجود شناخت کمی که شهروندان از وی داشتند به قلب انتخابات شورای شهر می زند و موفق می شود كه بعنوان عضو علل البدل  دوره چهارم شورا عرض اندام كند .
باوجود اینکه برای مدتی هم فرصت حضور در شورای دور چهارم را بدست آورد اما قبول نكرد و در دور پنجم بدون تبليغات توانست با رای بالایی موفق شود و بر کرسی ریاست شورای شهر دیواندره تکیه بزند.
نوشته های فریدون حاوی هـمفكـری، همكـاری و تشريک مساعی شهروندان در جهت بهبود كميـت و كيفيــت زنــدگی در تمــامی زمينــه هــای اجتماعی، اقتصادی و سياسی و.. است. در نوشته های آقائی مشاركت در فراگرد توانمندسازی افراد جامعه، بـر سـه ارزش بنيادی یعنی سهيم كردن مـردم در قـدرت، راه دادن مردم به نظارت بر سرنوشت خويش و بازگشودن فرصـتهـای پيـشرفت بـه روی شهروندان کاملا عیان و آشکار است.
این روزنامه نگار، خبرنگار و قلم بدست چیره دست دیواندره ای با نوشته هایش نشان داده است همواره خواهان تغییر و توسعه با استراتژی توسـعه بـر رويكرد مشاركت مردمـی است و همین امر باعث شد در 7 شهریور ماه 98  در دومین همایش نقش رسانه در توسعه نشان قلم طلایی را از آن خود کند.

امروز او یک چهره مردمی و قلم بدست چيره دست و  دارای خوشنامی و آوازه ی كشوريست .
فریدون آقائی اینک در رشته جغرافيای سياسی مشغول تحصيل است.
 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 9 =