۹۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کردستان رفع تداخل شد

شناسهٔ خبر: 46666E84 -
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: ۹۳ هزار و ۲۰۹ هکتار از اراضی کشاورزی استان از ابتدای سال جاری تاکنون رفع تداخل شد.

به گزارش هاناخبر ،پیمان اسکندری در جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان در سنندج با اشاره به اینکه قانون رفع تداخلات اراضی از سال ۱۳۹۵ به استان ها ابلاغ شد، اظهار کرد: این میزان اراضی رفع تداخل شده از ابتدای سال جاری تاکنون در قالب ۱۳۰ پلاک با مساحت اراضی غیرملی انجام شد و تا پایان هفته جاری ۲۲ پلاک دیگر در کمیسیون رفع تداخل اراضی استان مطرح می شود.

وی افزود: در مجموع تاکنون ۳۹۳ پلاک به مساحت ۵۴۴ هزار هکتار در استان رفع تداخل شده که میزان اراضی غیرملی این پلاک ها ۲۶۹ هزار هکتار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: هزار و ۹۷۰ پلاک در استان وجود دارد که براساس بررسی های انجام شده از این تعداد هزار و ۶۰۰ پلاک در دستور کار رفع تداخلات قرار گرفت.

اسکندری با بیان اینکه تا پایان سال ۱۴۰۲ باید ۷۰ درصد پلاک های باقی مانده در استان رفع تداخل شود، ادامه داد: رفع تداخلات پیش نیاز صدور اسناد کشاورزی است بنابراین اجرای این مهم همواره در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات مشترکی با اداره ثبت و اسناد در راستای صدور اسناد کشاورزی انجام شده است، یادآور شد: با صدور اسناد کشاورزی بخش زیادی از مشکلات کشاورزان برطرف می شود و تحول مطلوبی هم در این عرصه روی خواهد داد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 1 =