۲ هزار متر تور صیادی در سد سردشت جمع‌آوری شد

شناسهٔ خبر: 46CCFDC1 -
رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: با همکاری مدیریت سد و نیروگاه آن، ۲ هزار متر تور صیادی پهن شده به صورت غیرمجاز از مخزن سد جمع‌آوری شد.

به گزارش هاناخبر ، خالد بایزیدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این اقدام در یک طرح مشترک مدیریت سد و نیروگاه سردشت و اداره محیط زیست اجرایی و همه تورهای ماهیگیری غیرمجاز داخل سد جمع آوری شد. 

وی افزود: با وجود تذکرات قبلی و آگاهی بخشی، عده ای صیاد متخلف بدون توجه به اخطاریه‌ها و قانون اقدام به صید غیرمجاز می‌کنند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت اضافه کرد: بر اساس قانون، سدهایی که به منظور مصارف شرب قابلیت بهره برداری دارند، سایر فعالیت های جانبی از جمله صید و صیادی و آبزی پروری در آن ممنوع است.

وی بیان کرد: در این زمینه ۲ صیاد متخلف دستگیر و ۲ هزار متر تور صیادی کشف و ضبط و پرونده‌ای جهت سیر مراحل قانونی تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شد. 

سد سردشت با ظرفیت ۳۵۰ میلیون متر مکعب در سال ۱۳۹۶ به منظور تولید ۱۵۰ مگاوات برق، کشاورزی و تامین آب شرب شهرهای سردشت و ربط به بهره برداری رسید.

شهرستان سردشت با جمعیت ۱۲۰ هزار نفری در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای چهار شهر و ۶ دهستان و ۲۷۰ روستا با سه بخش ربط، مرکزی و وزینه است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 8 =