عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات:

نامزد ریاست جمهوری عراق با گفتگوی میان احزاب کردستانی تعیین می شود

شناسهٔ خبر: 46DD439E -
عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان اعلام کرد کە احزاب اقلیم کردستان، باید بر سر نامزدی برای منصب ریاست جمهوری عراق بە توافق برسند.

به گزارش هاناخبر ، هوشیار زیباری عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان (پارتی) دربارە موضع این حزب نسبت بە تصدی منصب ریاست جمهوری عراق گفت کە بنا بە عرف سیاسی در عراق این منصب سهم کردها است و هیچ بحثی در این مورد وجود ندارد.

وی تاکید کرد کە احزاب کردستانی با یکدیگر گفتگو کردە و نامزدی را بە عنوان نمایندە همه کردها برای تصدی ریاست جمهوری عراق، معرفی می کنند.

وی دربارە گفتگوهای مربوط بە تشکیل دولت آتی عراق نیز گفت کە اقدامات ابتدایی در این مورد انجام و گفتگوهای اولیە آغاز شدە و در آیندە نزدیک هیئتی از سوی کردها برای گفتگو با همه احزاب و جریان های عراقی بە بغداد اعزام می شود.

در خصوص نتایج انتخابات زودهنگام مجلس عراق نیز گفت کە این حزب از نتایج کنونی خرسند نیست و می توانست نتایج بهتری را کسب کند، اما در هر حال این نتایج را پذیرفتە است.

حزب دمکرات در انتخابات زودهنگام مجلس عراق 32 کرسی را کسب کردە است.

لازم بە ذکر است کە بنا بە توافق های سیاسی، منصب ریاست جمهوری عراق پس از سقوط صدام تا کنون در اختیار اتحادیە میهنی بودە، اما حزب دمکرات از دورە پیش خواستار تصدی این منصب شدە است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 2 =