مهاباد به ٢ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی نیاز دارد

شناسهٔ خبر: 47159C3D -
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: به دلیل وسعت جغرافیایی شهرستان افزاش پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی در سطح شهرستان احساس می شود تا زمان رسیدن بر بالین بیماران به کمتر از نرم استاندارد کاهش یابد.

به گزارش هاناخبر ، دکتر بهاالدین حسینی درگفتگو با خبرنگاران، اظهار کرد: تاریخچه اورژانس 115 مهاباد در دارای قدمت طولانی است و استان آذربایجان غربی در سطح کشور جزو یکی از اولین استانهایی بود که اقدام به راه اندازی این پایگاه کرد.

او ادامه داد: در سطح استان شهرستان مهاباد بعد از ارومیه و خوی به عنوان سومین شهرستان از نعمت اورژانس 115 برخوردار شد و هم اکنون در سطح شهرستان مهاباد 8 پایگاه شهری و جاده ای داریم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: به دلیل وسعت جغرافیایی شهرستان و گستردگی شهر نیاز به یک پایگاه دیگر در سطح شهر احساس می شود تا زمان رسیدن بر بالین بیماران به کمتر از نرم استاندارد کاهش یابد.

 حسینی ادامه داد: به همین خاطر از معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد تقاضامندیم با در نظر گرفتن دو زمین در منطقه اعلام شده جهت تسریع فرآیند احداث پایگاه شهری و ارائه خدمات بالینی به مصدومین و حادثه دیده گان اقدام نماییم.

مسئول فوریتهای پزشکی شهرستان مهاباد هم بیان کرد: بیش از 8 هزار ماموریت سالانه در اوژانس مهاباد ارائه می شود و روزانه300 تماس مردمی داریم.

طاهر آریا افزود: شهرستان مهاباد در حال حاضر به دو پایگاه دیگر هم نیاز دارد که امیدوارم با کمک مسئولان احداث شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 1 =