حرکت نمادین گنجینه‌های خاموش در خط مقدم حفظ زیبایی و پاکیزگی دیواندره

شناسهٔ خبر: 47E4A194 -
جای بسی افتخار است که توجه اعضای شورای اسلامی و سرپرست شهرداری دیواندره به پاکبانان و کارگران زحمتکش فضای سبز که در پیشانی خدمات رسانی به شهروندان حضور دارند باعث تمجید آنها از عملکرد سرپرست شهرداری شهرشان شده است.

به گزارش هاناخبر ، نارنجی باشد یا سبز فرقی نمی‌کند، مهم نیست این پیراهن با دیگران سِت باشد یا به تفیسر یا تمسخر قرار بگیرد؛ مهم شرافت بزرگمردانی است که همواره زیبایی را به مردمان شهرشان هدیه می‌دهند.
مردان بی ادعا که با حداقل ها می سازند و برای بردن تکه نانی بر سفره خانواده، حتی در اوج شیوع کرونا یا در اوج مشکلات معیشتی هم هراسی به دل نداشته و در اوج شجاعت، خدمت با عزت را از یاد نمی برند.
یادمان نمی رود در روزهایی که همگان در حال تشویق و ترغیب مردم به خانه ماندن بودند، گنجینه های خاموش شهرها به ویژه شهر دیواندره اجازه ندادند تا کرونا به زیبایی شهر خدشه ای وارد کند.
همان مردانی که در جمع کردن طلای کثیف هر شبانه روز در کوچه پس کوچه های شهر قدم برداشته و یک جارو و فرغون همدم همیشگی آنهاست.
آنهایی که به هنگام بارش های شدید و آبگرفتی ها حاضرند تا کمر در چاله و گودال های فاضلاب سرخم کنند تا مبادا آب شهر را باخود ببرد.
جهادگرانی که عزت و شرف خود را در گروی همان رنج کار با دستان پینه بسته ای می دانند تا به لقمه نان حلال برسند و حتی در اوج مشکلات معیشتی و آنجایی که بیش از سه ماه یا حتی حدود یکسال هم حقوقشان را دریافت نکنند، پیدا کردن مثقال ها طلا، چک پول ها و کیف های پرپول دل آنها را به لرزش وا نمیدارد تا یک شبه به نان و نوایی برسند.
آنان به واقع گنجینه های خاموش شهر هستند که کمتر مورد توجه عموم مردم قرار می گیرند و چه بسا خطاب قرار دادن آنها با یک پیام "خدا قوت" و "خسته نباشید" بتوان انگیزه ای نو در دل هایشان ایجاد کرد.
فعالیت پاکبانان نه تنها در دیواندره بلکه در کل کشور اگرچه آنچنان بازتابی در محافل عمومی و خبری نداشته است اما همواره گنجینه‌های خاموش در خط مقدم حفظ زیبایی و پاکیزگی شهر قرار داشته اند.
همان خادمانی که در جنب وجوش اقدام‌های جهادگونه قشرهای مختلف مردمی و نهادهای اجرایی در اوج مشکلات معیشتی، بی ادعا و خاموش به پاک نگه داشتن شهر دل سپرده اند.
بنابراین میدانیم رعایت حقوق قانونی کارگران از جمله پاکبانان سرلوحه امور نظارتی و سیاستگذاری همه ادوار شوراهای اسلامی باید باشد.
جای بسی مسرت است که تامین معیشت و رعایت حقوق قانونی کارگران به یکی از سیاست های مهم شورای اسلامی و سرپرست شهرداری شهر دیواندره تبدیل شده است  و این بار سرپرستی شهرداری این شهر نیز به این موضوع توجه ویژه ای داشته  و در مباحث معیشتی، رفاهی و تشویقی عدالت بین کارگران و کارکنان را مورد توجه قرار داده است.
با توجه به کریدور بودن دیواندره، پاکیزگی و زیبایی این شهر، چه در زمان سرپرستی فعلی و چه مدیریتهای قبلی همواره در کشور زبانزد بوده است و این مهم مرهون زحمات شبانه روزی پاکبانان و کارگران فضای سبز است که جای تقدیر و تشکر ویژه دارند.
باعث افتخار است که پاکبانان و کارگران فضای سبزشهر دیواندره در امانتداری نیز الگو هستند و بارها ثابت کرده اند انسان های شریف و پاک دست بوده و افتخار مدیریت شهری محسوب می شوند که همواره مورد احترام شهروندان نیز قرار دارند.
و این بار جای بسی افتخار است که توجه اعضای شورای اسلامی و سرپرست شهرداری دیواندره به پاکبانان و کارگران زحمتکش فضای سبز به این انسانهای شریف که در پیشانی خدمات رسانی به مردم حضور دارند باعث تمجید آنها از عملکرد سرپرست شهرداری شهرشان شده است.
امید است در دوره مدیریت فعلی ایوب قادری به عنوان سرپرست شهرداری دیواندره، امور رفاهی و معیشتی کارگران همواره در دستورکار قرار گرفته و تفاوتی بین کارگران و کارمندان شهرداری وجود نداشته باشد.

 

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 7 =