مدیرعامل آبفای شهری استان آذربایجان غربی:

شش تصفیه خانه آذربایجان غربی امسال وارد مدار می شود/آبفای شهری بوکان دارای رتبه اول عملکردی استان است

شناسهٔ خبر: 4805A2FC -
مدیرعامل آبفای شهری استان آذربایجان غربی گفت: 6 تصفیه خانه در استان آذربایجان غربی که اکنون دارای پیشرفت فیزیکی 80 درصد هستندامسال وارد مدار می شود/ آبفای شهری بوکان در میان همه شهرهای استان آذربایجان غربی دارای رتبه اول عملکردی است.

مهندس رسول اکبری روز پنجشنبه 17 خردادماه 97 در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هاناخبر اظهار کرد: قرارگیری کشور در ناحیه خشک و نیمه خشک بیابانی، تغییرات اقلیمی، رشد و توسعه بی‌رویه شهرها و افزایش جمعیت، کاهش بارندگی، افت سطح آب‌های زیرزمینی، افزایش سطح بهداشت، مکانیزه نبودن سامانه‌های آبیاری و هدررفت آب در بخش کشاورزی و شبکه‌های توزیع آب، افزایش مصرف آب در بخش‌های مختلف جامعه همه از مواردی است که لزوم توجه بیش از گذشته به حفظ منابع آبی برای جلوگیری از مواجه شدن با یک بحران آبی خطرناک را به همه افراد جامعه اعم از مسئولان و مردم گوشزد می‌کند.

اکبری افزود: در استان آذربایجان غربی نیز مهمترین اقدامی که می‌تواند در عبور از بحران‌های آبی موثر باشد مدیریت تقاضای آب است.
مدیرعامل آبفای شهری استان آذربایجان غربی تصریح کرد: لزوم تغییر نگرش مدیران و مسولین بخش آب از مدیریت تامین به مدیریت تقاضا، وضع قوانین منطبق با مدیریت تقاضای آب در همه سطوح و اجرای فعالیت‌های منطبق بر مدیریت تقاضای آب با همکاری مردم و مسئولان باعث خواهد شد که کم آبی را بتوان به صورت علمی و صحیح در سطح جامعه مدیریت و از مواجه شدن با بحران‌های آب جلوگیری کرد.
وی یادآور شد: خشکسالی های پی در پی و تغییرات آب و هوایی ، شرایط بارندگی و سرانه آب تجدید پذیر در کشور و به تبع آن، استان آذربایجان غربی را به شدت تحت تاثیر قرار داده به طوریکه اگر بارندگی های اخیر نبود با 60 درصد کمبود آب روبرو می شدیم اما خوشبختانه حجم بارندگی های بهار 30 درصد این کمبود را جبران کرد.

مدیرعامل آبفای شهری استان آذربایجان غربی در ادامه گفت: سرانه مصرف هر فرد در استان بالای 195 لیتر در شبانه روز است که انتظار داریم شهروندان با پذیرش این باور که مشکل کمبود آب داریم این سرانه مصرف را به حداقل 150 لیتر در شبانه روز کاهش دهند. 

رسول اکبری تاکید کرد: وضعیت منابع آب روز به روز حادتر و وخیم تر می شود، هر سال با افزایش جمعیت و با افزایش تقاضای آب مواجه هستیم و اثرات خشکسالی نیز باعث کاهش آبدهی چاهها و کاهش سطح ایستایی گردیده که بایستی برنامه ریزی صحیح برای مدیریت مصرف و تقاضا صورت پذیرد.

وی گفت: شهروندان نیز می بایست در بحث مدیریت مصرف آب شرب و صرفه جویی و پرهیز از مصارف غیرضرور، شرکت آب و فاضلاب را یاری دهند، شرکت آب و فاضلاب استان نیز تمام تلاش خودرا جهت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی جهت صرفه جویی مصرف آب انجام داده و می دهد.
شش تصفیه خانه در استان آذربایجان غربی امسال وارد مدار می شود
 مدیرعامل آبفای شهری استان آذربایجان غربی با اعلام این مطلب گفت: تا پایان سال جاری  6  تصفیه خانه سردشت،مهاباد،ارومیه،گلمان ارومیه،پلدشت و مدول سوم خوی وارد مدار می شوند.

وی تصریح کرد: برای احداث و راه اندازی این 6  پروژه مهم زیست محیطی که بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند 35 میلیارد تومان هزینه شده است.

رسول اکبری اصلاح ونوسازی شبکه، اصلاح ونوسازی انشعابات آب ، مدلسازی و هیدرولیک شبکه ، تست یابی شبکه های توزیع آب ، تعویض کنتورهای معیوب ورفع نشتی مخازن ذخیره آب را جزو اقدامات اصلی این شرکت جهت کاهش آب بدون درآمد عنوان کرد.

آبفای شهری بوکان پیشتاز استان و دارای رتبه اول عملکردی است

 مدیرعامل آبفای شهری استان آذربایجان غربی گفت:  طی ارزیابی و ممیزی به عمل آمده از سوی کارشناسان ، عملکرد آبفای شهری بوکان در میان همه شهرهای استان آذربایجان غربی بسیار مطلوب بوده و به عنوان رتبه اول  پیشتاز است و پس از بوکان مهاباد و ارومیه در جایگاه های بعدی قرار دارند.

اکبری گفت: در بحث مخزن 2 هزار متر مکعبی بوکان واقع در نالشکینه با 90 درصد پیشرفت فیزیکی و 50 درصد خط انتقال روبرو هستیم که تا قبل از پایان سال این پروژه بسیار مهم به بهره برداری خواهد رسید.

اقدام قابل تحسین مدیرعامل آبفای شهری استان آذربایجان غربی

به گزارش هاناخبر، مدیرعامل آبفای شهری استان آذربایجان غربی در حرکتی کم سابقه و قابل تحسین با حضور در میان شهروندان مناطق محروم و حاشیه ای بوکان در راستای رفع مشکلات آنها از نزدیک با اهالی دیدار و گفتگو کرد.

اکبری در دیدار با شهروندان منطقه حاشیه ای و محروم مسجد یاسین کلتپه اظهار کرد: مشاهده چنین وضعیتی دردناک است و قول داد که آبفای شهری در طول سالجاری نسبت به تامین آب این منطقه برنامه ریزی و اقدام کند.

 

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 6 =