دکتر سوران ایوبی سرپرست مرکز بهداشت بوکان؛

پایش مدارس شبانه روزی بوکان

شناسهٔ خبر: 487E0764 -
با نزدیک شدن به بازگشایی مدارس و حضور دانش آموزان در مدارس به خصوص مدارس شبانه روزی باید به صورت مستمر مورد پایش قرار گیرد.

به گزارش هاناخبر ،  دکتر سوران ایوبی روز سه شنبه 28 شهریور ماه سال جاری در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: هدف از انجام این بازدید ها را ارتقای سلامت دانش آموزان بخصوص در مدارس شبانه روزی عنوان کرد و افزود: با نزدیک شدن به بازگشایی مدارس و حضور دانش آموزان در مدارس به خصوص مدارس شبانه روزی باید به صورت مستمر مورد پایش قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دانش آموزان سال های طلایی رشد جسمی و روانی خود را در مدارس سپری می کنند، ادامه داد: لذا توجه به بهداشت خوابگاه ها، بهداشت فردی و اجتماعی و رعایت الگوی مناسب تغذیه مدارس بسیار حائز اهمیت است.

دکتر ایوبی ادامه داد: در این بازدیدها تمامی موارد مهم از جمله بهداشتی بودن آب آشامیدنی، بهداشت فردی، تهویه مناسب، شیوه بهداشتی دفع پسماند، وضعیت مناسب کلاس‌ها و خوابگاه ها و سایر موارد بررسی شد تا مدیران نسبت به رفع نواقص قبل از بازگشایی مدارس اقدام نمایند.

این بازدید ها به صورت مشترک توسط کارشناس سلامت آموزش و پرورش، کارشناس مدارس، نوجوانان و جوانان و کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت بوکان انجام شد.

در شهرستان بوکان چهار مدرسه شبانه روزی حضرت زینب(س)، تمدن، طوبی و امام خمینی (ره) وجود دارد.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 5 =