رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی معرفی شد

شناسهٔ خبر: 48913BC2 -
طی آئینی با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور، از خدمات «عزیز جوانپور» رئیس سابق تقدیر و «آرش رنجبران» به‌عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی معرفی شد.

به گزارش هاناخبر ،

عزیز جوانپور، رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی در آیین تکریم و معارفه روسای سابق و جدید دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی اظهار کرد: اولین واحد دانشگاه آزاد اسلامی کشور در تبریز تأسیس شد که جای تبریک دارد و همزمان با تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه تبریز هم ۴۰ ساله می‌شود.

وی ادامه داد: از همه‌ی عزیزانی که کمک کردند و به همت آنها، اقدامات ارزشمندی انجام دادیم، تشکر می‌کنم همچنین از حمایت‌های ویژه‌ی نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، نمایندگان مجلس، نهادهای مختلف، ادارات کل و تشکل‌های مردمی تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی افزود: تعدیل ۵۲۹ نفر از همکاران، افزایش درآمد شهریه‌ای استان حدود ۲۰ درصد در سال گذشته و تشکیل شرکت تعاونی مصرف کارکنان و اساتید واحد تبریز از اقدامات ارزشمند در طی این سالها بوده است.

جوانپور خاطرنشان کرد: کسب عنوان واحد برتر در برگزاری آزمون‌های سازمان سنجش در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، جذب ۸۳۰ دانشجوی خارجی، افزایش ۲۵ درصدی دانشجو، افزایش ۱۶ رشته محل دکترا، ۲۵ رشته محل ارشد و جابجایی ۳۷ رشته محل در کارشناسی ار اقدامات پژوهشی ما بوده است.

وی همچنین یادآور شد: هفت سرای نوآوری در دانشگاه ایجاد کردیم و اخذ مجوز مرکز تحقیقات بیو فوتونیک، مرکز تحقیقات چرم و کفش، مرکز تحقیقات حوزه دریاچه ارومیه و ایجاد مرکز تحقیقات واحد تبریز و... از دیگر اقدامات ما بود.

وی تاکید کرد: همه‌ باید به آرش رنجبران کمک کنند تا با حول و قوه الهی، مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان برای کارهای بسیار بزرگی آماده شود.

چارچوب اصلی دانشگاه، تربیت و پرورش قوه‌ی عاقله کشور است

رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم طی سخنانی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز اولین واحد تاسیس شده در کشور بوده که طبق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب چارچوب اصلی دانشگاه، تربیت و پرورش قوه‌ی عاقله کشور است.

آرش رنجبران ادامه داد: رهبر انقلاب سه الزام را برای دانشگاه بیان کرند؛ درگیر شدن دانشگاه با مسائل مختلف کشور، تربیت فرهنگی، اخلاقی، هویتی و فراتر از تعلیم و تحول مستمر و پویا در محیط دانشگاه که از جمله این سه مورد است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی این مسئولیت بزرگ را بر عهده گرفته و در مسیر تحقق آن قرار گرفته است که تدوین سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه استراتژیک پنج ساله که برگرفته از اسناد بالادستی، سیاست‌های کلان نظام، نقشه جامع علمی کشور، روابط بین‌المللی و سند کامل بوده است و تدوین برنامه عملیاتی برای آن تا در چارچوب اصلی قرار بگیرد، از جمله اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در این مدت بوده است.

وی اظهار کرد: در بیانیه‌ی گام دوم انقلاب بر ایجاد امید و انگیزه در نسل جوان تاکید بسیاری شده است که مطابق آن، ۱۰۰۰ ایده فناورانه و شرکت‌های دانش بنیان از هشتم تا ۱۱ خرداد ماه در دانشگاه آزاد جمع می‌شوند و قطعاً این اقدام سبب امید بخشی و هویت سازی در تحقق گام دوم انقلاب خواهد بود.

رنجبران خاطرنشان کرد: انجام برنامه محوری در تمامی حوزه‌های فعالیت دانشگاه، ارتقاء کیفیت آمورشی، توسعه‌ی آموزش‌های مهارتی و کاربردی که یکی از شاه کلیدهای توسعه‌ی کشور بوده، ارتقاء کیفیت پژوهش با هدف حل مشکلات کشور، طرح پایش، بسترسازی برای نوآوری در فعالیت‌های دانش بنیان، ارتباط موثر با صنعت ومدیریت صحیح منابع مالی از اقدامات آتی ما خواهد بود.

وی ضمن تشکر ویژه از جوانپور، یادآور شد: این دوره از مدیریت، قطعاً سخت‌ترین دوره‌ی مدیریت است چراکه مشکلات بسیار زیاد است اما در کنار نگاه به مشکلات، به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها هم باید توجه کرد تا با توکل بر خداوند متعال و همکاری و همفکری قدم برداریم.

به‌گزارش هاناخبر، در پایان این مراسم از خدمات عزیز جوانپور، رئیس سابق دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی تقدیر و آرش رنجبران به‌عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد استان معرفی شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 4 =