مدیر آموزش و پرورش بوکان:

هاناخبر رسانه ای توسعه طلب است

شناسهٔ خبر: 495A5FCA -
مدیر آموزش و پرورش بوکان گفت: هاناخبر به عنوان رسانه ای توسعه طلب با تیمی حرفه ای یکی از رسانه های بسیار موفق شهرستان درامر اطلاع رسانی است.

به گزارش هاناخبر ، سلیمان مام عزیزی امروز و در طی دیداری صمیمی در جمع تعدادی از خبرنگاران هاناخبر اظهار کرد: هر جامعه ای برای توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، ورزشی، آموزشی و تربیتی وغیره به سیستم اطلاع رسانی حرفه ای و رسانه های قدرتمندی نیاز دارد که بدون جهت گیری و با نگاهی موشکافانه و دقیق، اطلاعات صحیح  را در اختیار مخاطبان خود قرار دهند.


مدیر آموزش و پرورش بوکان تصریح کرد: بازوی اصلی چنین رسانه هایی، خبرنگاران و روزنامه نگارانی هستند که با واقع نگاری، پرده از حقایق موجود برمی دارند و مردم را از تصمیمات و برنامه های مهم و کلان آگاه می کنند.


مام عزیزی تاکید کرد: خبرنگاران قشر آگاه و تاثیرگذاری هستند که در صورت اطلاع رسانی صحیح و مستمر و منصفانه، در تحقق توسعه همه جانبه تاثیرگذار خواهند بود.
وی افزود: فعالیت های حرفه ای خبرنگاران در هر جامعه ای می تواند فاصله ای که بین مسئولان و مردم آن جامعه حس می شود را از میان بردارد.


مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوکان ادامه داد: نقش رسانه ها در توسعه تا جایی است که رسانه حتی اگر برای آموزش نیز برنامه‌ریزی نشود آموزش دهنده تلقی می‌شود چراکه مردم همواره از آن تاثیر پذیرفته و می‌آموزند و رسانه‌ها فراهم آورنده دانش و ارزش در مردم تلقی می‌شوند.


وی اضافه کرد: رسانه ها بر همه قلمروهای اجتماعی از جمله حوزه آموزش و پرورش در مقام نهادی مسوول در برقراری نظم و همبستگی اجتماعی تاثیر گذاشته و وجدان جمعی و رفتار جمعی را دگرگون می‌کنند.


مام عزیزی با تاکید بر اینکه جامعه امروز بدون لحاظ کردن حضور و تاثیر رسانه‌ها قابل درک نیست، گفت: موضوع نقش و تاثیر رسانه ها در نهادها و بخش‌های گوناگون جامعه مورد بحث‌های فراوان قرار گرفته و مقوله‌ نفوذ آنها بر آموزش و پرورش و آموزش عالی از یک طرف و درک و تفسیر آنها در آموزش‌های عمومی از طرف دیگر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.


مدیر آموزش و پرورش بوکان با اشاره به تغییرات ناشی از توسعه تکنولوژی در سال‌های اخیر و ظهور گسترده رسانه ها در فضای مجازی گفت: رسانه ها در جوامع امروزی به عنوان چهارمین رکن دموکراسی شناخته شده است و نقش مهمی در مشارکت مردم، توسعه علمی و تغییرات اجتماعی ایفا می کنند.


وی بیان کرد: مطبوعات، ظرفیت گسترده ای برای آموزش های عمومی دارند. نقشی که مطبوعات در ایجاد تغییر یا تقویت هنجارها، ارزش ها و نگرش ها ایفاء می کنند، مکمل آموزش های رسمی و مدرسه ای است.
مدیر آموزش و پرورش بوکان با اشاره به کارکردهای مهم رسانه ها در جامعه، خاطرنشان کرد: رسانه ها با ماهیت خویش توان انتقال مفاهیم سریع اطلاعات در زمان اندک به نقاط مختلف را دارند.


وی در ادامه با اشاره به گستردگی مخاطبان و کارکردهای مختلف آموزش و پرورش، گفت: رسانه ها نقش موثری در پیشرفت آموزش و پرورش دارند.
مام عزیزی تعامل رسانه با دستگاه تعليم و تربيت را موجب موفقيت، پيشرفت و تحقق اهداف آموزشي و پرورشي در جامعه دانست و گفت: انعكاس شفاف و صریح اخبار و طرح مطالبات مردم و نقد منصفانه عملكرد مدیران وظیفه و رسالت مهم خبرنگاران و اصحاب رسانه است.
مدیر آموزش و پرورش بوکان پس از پیشنهاد سردبیر هاناخبر مبنی بر مشارکت آموزش و پرورش در برگزاری "دومین همایش نقش رسانه در توسعه" ضمن استقبال از این پیشنهاد تاکید کرد: تعامل، همسوئی و ارتباط تنگاتنگ و دوسویه رسانه و مسوولان موجب شناسائی نقاط ضعف و قوت و شتاب بخشی به روند پیشرفت و توسعه در جامعه می شود، از همین رو آموزش و پرورش بوکان با تمام توان در برگزاری این همایش مهم نقشی سازنده خواهد داشت.

وی با اشاره به فعالیتهای هاناخبر در سالهای اخیر گفت: بی گمان هاناخبر به عنوان رسانه ای توسعه طلب با تیمی حرفه ای یکی از رسانه های بسیار موفق شهرستان درامر اطلاع رسانی است و کارکرد مثبت این رسانه منطقه ای غیر قابل انکار است.


در این جلسه امیر ایزددوست سردبیر هاناخبر با اشاره به سند چشم انداز ده ساله مجموعه خبری توضیحاتی را در مورد اهداف و چشم انداز و برنامه های این مجموعه خبری ارائه کرد.
در این دیدار دکتر حسن خلیفه زاده معاون اداری و خالد محمدی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش بوکان نیز حضور داشتند.

در پایان این دیدار مدیر آموزش و پرورش بوکان با اهدای لوح تقدیر از فعالیتهای رسانه ای هاناخبر تجلیل بعمل آورد.

 

جهت مشاهده آلبوم کامل تصاویر اینجا کلیک کنید.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 6 =