طرح پایلوت کشوری جامعه ایمن و مروج سلامت برگزار می شود

شناسهٔ خبر: 49643B6A -
طرح پایلوت کشوری جامعه ایمن و مروج سلامت با مشارکت استانهای آذربایجان غربی , شرقی و اردبیل اجرا می شود.

به گزارش هاناخبر ،این طرح با هدف توسعه فرهنگ ترافیک , کاهش حوادث رانندگی و کاهش میزان مرگ و میر حوادث ترافیکی با مشارکت استانهای آذربایجان غربی.  شرقی و اردبیل و همکاری تمامی دستگاههای مسول اجرایی می شود و پس از اتمام مرحله آزمایشی آن به عنوان طرح کشوری عملیاتی خواهد شد.
پیمان آرامون سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در کارگاه آموزشی این طرح در ارومیه گفت : عامل انسانی در مجموعه عوامل بروز حادثه ترافیکی در کنترل تصادفات و کاهش مرگ و میر نقش موثری دارد ونتایج حاصل از اجرای این طرح می تواند در ارایه راهکارهای موفق در این زمینه موثر باشد.
وی برخورد علمی با مفاهیم عمرانی را یکی از راهکارهای اصلی حل مشکلات عنوان نمود و درخواست نمود نتیجه یافته های کارگاههای آموزشی بصورت یک نقشه راه در اختیار دستگاههای اجرایی مثل شهرداری ها و فرمانداری ها قرار گیرد.
وی افزود: بر اساس آمار های جهانی تا سال 2020 حوادث رانندگی در میان عوامل مرگ و میر از رتبه هشتم به رتبه سوم خواهد رسید که بر همین اساس برای کاهش این آمار و ارتقاء ایمنی در جامعه مشارکت همگانی دستگاهها و نهادهای دست اندرکار و مردم بسیار ضروری است.
ایشان خاطر نشان ساخت: توسعه کاهش سالیانه  10 درصدی میزان مرگ و میر ناشی از حوادث ترافیکی تکلیف قانونی شده است که با اقدمات و مصوبات شورای ترافیک و کمیسیون ایمنی استان و با همکاری دستگاههای دست اندرکار از سال 1393 این موضوع با شیب ملایم در حال تحقق است
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی همچنین افزود: در راههای ارتباطی استان 44 نقطه پرحادثه شناسایی شده است که در قالب برنامه های کوتاه , میان و بلند مدت با اقدماتی نظیر آشکار سازی , اصلاح هندسی و تسهیل تردد ایمن سازی می شوند.
 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 5 =