بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال در حوزه سدسازی کردستان هزینه شد

شناسهٔ خبر: 49846980 -
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: در طول 8 سال گذشته با احتساب تمام منابع تامین اعتبار، ۱۰ هزار و ۲۸۱ میلیارد ریال در حوزه سدسازی استان هزینه شده است.

به گزارش هاناخبر ،

به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کردستان، آرش آریانژاد اظهار کرد: قبل از سال 92 تمام سدهای زیرنظر شرکت آب منطقه‌ای دارای ردیف اجرایی بوده و عملیات اجرایی آن آغاز شده است اما در 8 سال گذشته به ویژه طی سال های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷ اعتبارات جهشی از محل صندوق توسعه ملی به پروژه های استان تزریق شده و این موضوع تسریع در اتمام و آبگیری و بهره برداری از طرح‌ها را میسر کرده است.

وی با بیان اینکه طی این مدت سدهای چراغ ویس، رمشت و زیویه آبگیری شده و سد عباس آباد بانه به بهره برداری رسیده است، فزود: هدف از اجرای این سدها تامین آب سالم، پایدار مورد نیاز در بخش‌های شرب، صنعت و کشاورزی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان با اشاره به اینکه در این مدت آبرسانی به ۲ شهر سقز از محل سد چراغ ویس و آبرسانی به بانه از سد عباس آباد به بهره‌برداری رسید، ادامه داد: با توجه به عملیات باقیمانده سدهای استان امکان بهره برداری از سدهای در دست اجرا تا پایان سال وجود ندارد.

آریانژاد یادآور شد: در حال حاضر برنامه ریزی برای آبرسانی به شهرهای بیجار و یاسوکند از سد سیازاخ، آبرسانی به شهر مریوان از سد گاران و آبرسانی به شهرهای قروه و دهگلان از سد قوچم (تعهدات شرکت توسعه آب و نیروی ایران) در دست اجرا است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 7 =