با همت خانواده خیر بومی:

هجدهمین کلنگ مدرسه خیر ساز شهرستان دیواندره در روستای قره گل زمین زده شد

شناسهٔ خبر: 49B1569D -
با حضور فرماندار، مدیر آموزش و پرورش، جمعی از مسئولین و اهالی روستای قره گل شهرستان دیواندره و همچنین خانواده مرادی خیر این دبستان در حال احداث کلنگ دبستان دو کلاسه روستای قره گل با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال در زمینی به مساحت تقریبی 1000متر مربع زمین زده شد.

به گزارش هاناخبر ، با حضور فرماندار، مدیر آموزش و پرورش، جمعی از مسئولین و اهالی روستای قره گل شهرستان دیواندره و همچنین خانواده مرادی خیر این دبستان در حال احداث کلنگ دبستان دو کلاسه روستای قره گل با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال در زمینی بهه مساحت تقریبی 1000متر مربع زمین زده شد.

   توان فرماندار شهرستان دیواندره ضمن تقدیر از این خیر نیک اندیش و پیگیری های مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دیواندره در خصوص احداث پروژه های خیر ساز عنوان کرد: کار خیر فی نفسه بسیار ارزشمند است؛ و حال اگر این کار خیر در زمینه تعلیم و تربیت باشد؛ اهمیت و ارزش آن دو چندان است؛ چون تعلیم و تربیت زمینه ساز رشد همه کشور و فرزندان آن هست؛ آنانی که باید فردای ایران اسلامی را بسازند و ادامه دهنده این راه باشند.

  وی در ادامه سخنانش عنوان کرد: آثار تعلیم و تربیت همواره ماندگار است؛ چون تعلیم و تربیت زیر بنای جامعه برای توسعه و پیشرفت است؛ و اهمیت این موضوع بارها در قرآن کریم، احادیث و روایت های بزرگان دین به چشم می خورد.

    توان در این مراسم با بیان اینکه انفاق و خیر همانند مسئله تعلیم و تربیت مورد تایید بزرگان علم و دین است؛ و خداوند متعال همواره در قرآن کریم از آن بحث نموده است؛ اظهار داشت: خیرین عامل پیشرفت و ترقی جامعه هستند؛ چون دولت به تنهایی نمی تواند کلیه نیاز های جامعه را برآورده سازد؛ لذا وجود خیرین نیک اندیشی خانواده محترم مرادی به عنوان یار و حامی دولت و ملت همواره مورد نیاز است.

   عبدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیواندره هم در این آئین کلنگ زنی ضمن  تقدیر از خانواده محترم مرادی خیر این فضای آموزشی اظهار داشت: آموزش و پرورش محوری ترین نهاد اجتماعی است؛ که ریل توسعه و پیشرفت کل جامعه از آن می گذرد؛ لذا با توجه به این حساسیت این دستگاه باید کاری کرد که این سیستم بدور از چالش و مشکل باشد؛ تا بتواند زمینه تحقق اهداف عالی را فراهم آورد.

     وی در ادامه سخنانش گفت: یکی از چالش های بزرگی که آموزش و پرورش با آن روبرو است؛ مسئله فضاهای آموزشی است؛ که تا اکنون اقدامات ارزنده ای صورت گرفته است؛ ولی متاسفانه جوابگوی نیاز واقعی سیستم تعلیم و تربیت نیست؛ امروز در سایه حمایت دولت تدبیر و امید و همچنی خیرین ارجمند؛ موفق شده ایم؛ در شهرستان دیواندره بخشی از این مشکلات را کاهش و اقدامات ماندگاری را صورت دهیم.

   مدیر آموزش و پرورش دیواندره با اشاره به افتتاح 18 فضای آموزشی خیر ساز در دو سال اخیر گفت: تمام تلاش ما در مجموعه ستادی آموزش و پرورش دیواندره بر این است؛ که با بهره گیری از ظرفیت عظیم خیرین مشکلات مربوط به فضاهای آموزشی شهرستان را تا حدودی مرتف نماییم؛ که در همین راستا تا چند ماه آینده انشالله شاهد افتتاح تعدادی از این پروژه ها خواهیم بود

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 6 =