خیرین بوکانی قاموس انسانیت را به نمایش گذاشتند/ تزریق امید به بیماران سرطانی بوکان با مهرانه نیکوکاران در ماه رمضان

شناسهٔ خبر: 49C3E9E4 -
در بیست و دومین روز از ماه مبارک رمضان خیرین و نیکوکاران با تزریق امید و جامه عمل پوشاندن به آرزوی صدها بیمار سرطانی دیار موکریان با اقدامی قابل ارج گذاری قاموس انسانیت را به نمایش گذاشتند.

به گزارش هاناخبر ، بار دیگر در بیست و دومین روز از ماه مبارک رمضان خیرین و نیکوکاران با تزریق امید  و جامه عمل پوشاندن به آرزوی صدها بیمار سرطانی دیار موکریان که در شمارش معکوس روزهای زندگی، برچسب پایان به بیماری لاعلاج خود را چون کابوسی دائمی به دوش ذهن می کشند با اقدامی قابل ارج گذاری، قاموس انسانیت را به نمایش گذاشتند.
در دوران پرتنش و آسیب کنونی که به رغم پیشرفت های علم و تکنولوژی و پزشکی، ماراتن نبرد طب و بیماری با چند قدم جلوتر عارضه های هر روزه نوظهور روبروست، وجود سازمان های مردم نهاد و موسسه ای چون انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی صبا ، خود می تواند بار بزرگی از دوش اجتماع در شهر و دیار ما بردارد.
سرطان یکی از این بیماری های نوظهور و شناخته شده فعلی است که بیشترین شیوع را در بین بیماری های لاعلاج دارد که دامنه آن وقتی به دنیای کودکانه بسط می یابد غم انگیزتر و متاثرکننده تر می شود، کودکانی که با این عوارض دست و پنجه نرم می کنند مظلومیت و معصومیتی فراتر از معصومیت کودکی دارند یا اینکه کودکانی که شاهد رنج و مرگ والدین خود هستند...
قدم نهادن خیرین و نیکوکاران در وادی شادکردن کودکانی که بدون دست و پنجه نرم کردن با زیبایی و زشتی های دنیا و زندگی، در سربالایی نبودن، قرار گرفته اند، می تواند لبخندی بر لبان پژمرده جامعه متاثر، به واسطه شادی زودگر اما خاطره انگیز و ارزشمند این کودکان بیافریند.
تردیدی وجود ندارد انجمن های حمایت از بیماران سرطانی چون شفاخانه ای برای بیماران سرطانی بوده که سال‌های طولانی با بیماری مبارزه کرده‌اند تا زودتر شفا بگیرند.

شامگاه روز پنجشنبه 22 خردادماه 97 بار دیگر شاهد فعالیت های خیرخواهانه نیکوکاران چون روزهای گذشته در تالار رازاوه بوکان بودیم که مردمان دیار موکریان با نیت جلب حمایت به نفع بیماران سرطانی، با حضور اقشار مختلف مردمی با حمایت قاطع خویش از انجمن بیماران سرطانی صبا بار دیگر انسانیت را تکریم کردند.

"فوزیه قریشی" عضو هیئت مدیره انجمن حمایت از بیماران سرطانی صبا که خود پس از سالها مبارزه، بیماری سرطان را پشت سرگذاشته است، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هاناخبر ضمن قدردانی از حضور خیرین و نیکوکاران، گفت: استان آذربایجان غربی به عنوان یکی از استانهای سرطان خیز مطرح است و "سرطان" در بوکان نیز به مرحله خطرناک رسیده است و این موسسه حدود 400 نفر بیمار سرطانی را تحت پوشش دارد که متاسفانه روز به روز به تعداد این آمار اضافه می شود.

وی افزود: انجمن خیریه بدون حضور مردم بی معنی است و ما به کمک همه شهروندان شهر نیاز داریم و امیدوارم که روزی فرا برسد که بیماران و خانواده آنها، تنها به فکر بیماری باشند نه هزینه آن.

قریشی اضافه کرد: اکثریت بیماران و خانواده های دارای بیماران سرطانی در شهرستان بوکان از نظر مالی کم توان یا ناتوان هستند و این انجمن تمام سعی خود را در کاهش هزینه های دارویی آنان دارد و نهایت همت خود را برای کاهش هزینه های درمانی و دارویی بیماران انجام می دهد.

وی گفت: تمام تلاش این انجمن بر آن است که فشار مالی خاصی به خانواده و بیماران سرطانی وارد نشده و آنان از این جهت آسوده خاطر باشند.
مدیرعامل موسسه بیماران سرطانی صبا افزود: با وجود کمک های شهروندان بوکانی و خیرین، مبالغ جمع آوری شده پاسخگوی نیازهای درمانی بیماران تحت پوشش نیست.
وی با بیان این مطلب که خیرین سهم بسزایی در کمک به بیماران نیازمند داشته اند، گفت: شهروندان به این موضوع باید توجه کنند متاسفانه سیر بیماری سرطان در این شهرستان صعودی است و مسئولان باید برای این موضوع نگران کننده چاره اندیشی کرده تا در آینده این روند سیر خطی و نزولی داشته باشد.

به گزارش هاناخبر، انجمن حمایت از بیماران سرطانی صبا به همت تعدادی از پزشکان و فعالان مدنی شهرستان بوکان در سال ۹۳ تاسیس شد.

 

 

 

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 7 =