۱۹ میلی‌متر بارندگی در ماکو ثبت شد/سامانه بارشی در آذربایجان غربی تضعیف می شود

شناسهٔ خبر: 49E82320 -
رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: طی بارشهای روز گذشته ۱۹ میلیمتر بارش طی ۲۴ ساعت در ماکو ثبت شد.

به گزارش هاناخبر ، مهدی صابری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه فعالیت سامانه بارشی در استان که از روز گذشته/جمعه/ آغاز شده، از امروز شنبه تضعیف می شود، افزود: شهرستان پیرانشهر با ۱۲، شوط با ۱۰ و سردشت با هفت میلیمتر بارش شهرهای پربارش دیگر استان بودند.

وی با بیان اینکه اغلب شهرهای استان شاهد بارش برف و باران بودند، ادامه داد: از آخر وقت روز جمعه بارشها به شکل برف و بیشترین ارتفاع از ماکو با ۹ سانتی متر بوده است.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی با اشاره به وزش باد شدید گفت: بیشترین سرعت وزش باد در میاندواب با ۱۰۴ کیلومتر در ساعت بوده و سرعت باد در ارومیه ۵۴ کیلومتر در ساعت ثبت شده است.

وی با بیان اینکه کاهش دما نیز در استان رخ داده است، افزود: افت دمای کمینه در اغلب مناطق استان گزارش و دماها در مناطق مختلف به زیر صفر رسیده است به گونه ایکه دمای ارومیه به منفی ۲ و چالدران به منفی ۶ درجه سانتی گراد رسید.

۱۹ میلی‌متر بارندگی در ماکو ثبت شد/سامانه بارشی در آذربایجان غربی تضعیف می شود

صابری با بیان اینکه امروز و امشب هم هوای سرد در استان مستقر است، گفت: از فردا دماها افزایش می یابد و بارندگی ها هم تضغیف می شود.

وی با اشاره به استقرار جوی پایدار از روز یکشنبه در استان ادامه داد: روز شنبه در شمال استان و برخی مناطق بارندگی گزارش شده است و از بعد از ظهر بارشها قطع می شود.

به گفته صابری وزش تند باد لحظه ای روز یکشنبه در جنوب استان ادامه خواهد داشت ولی در بقیه مناطق وزش ملایم است.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی از شهروندان جنوب استان خواست تا موارد ایمنی لازم را از قبیل محکم سازی سازه ها و عدم تردد در نقاط مرتفع را رعایت کنند.

آذربایجان غربی استانی سرد و کوهستانی است که بارندگی ها تا اوایل خرداد در نقاط مختلف آن ادامه دارد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 9 =