نواختن زنگ عاطفه ها در مدارس کردستان

شناسهٔ خبر: 508F336A -
مراسم نمادین زنگ عاطفه ها به همت مدیرکل کمیته امداد کردستان هم زمان در سطح مدارس استان کردستان برگزار شد.

به گزارش هاناخبر ،مدیرکل کمیته امداد کردستان در مراسم نمادین زنگ عاطفه ها در دبیرستان دخترانه شاهد سنندج، گفت: این برنامه در ادامه اجرای برنامه جشن عاطفه ها و با هدف جمع آوری کمک برای دانش آموزان نیازمند این مدارس اجرا می شود.

رضا طوسی افزود: این برنامه با همکاری آموزش و پرورش، سازمان دانش آموزی، بسیج و صدا و سیما در تمامی مدارس برخوردار برگزار و کمک های جمع آوری شده در بین دانش آموزان نیازمند این مدارس توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه های این نهاد  پیشگیری است، اظهار کرد: قطع زنجیره فقر هدف نهایی این برنامه است که از طریق کمک به تحصیل فرزندان مددجویان انجام می شود.

مدیرکل کمیته امداد کردستان با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۳ هزار دانش آموز و هزار و ۵۶۰ دانشجو تحت حمایت کمیته امداد هستند، ادامه داد: از ۸۵۶ نفر دانش آموز پشت کنکوری ۱۵۸ نفر رتبه های برتر کنکور را کسب کرده و در دانشگاه ها پذیرفته شدند.

امام جمعه موقت سنندج نیز در این برنامه با بیان اینکه کمک به نیازمندان از تاکیدات دین مبین اسلام و بزرگان بوده است، بیان کرد: طبق آیات قرآن کسانی که غم خوار نیازمندان هستند از نعمت و رحمت خداوند برخوردار هستند.

ماموستا سیداحسن حسینی یادآور شد: هدف از برگزاری این نوع برنامه ها فقرزدایی است تا در نهایت مشکلات نیازمندان با کمک خیران و مسئولان رفع شود.

مدیر کل کل آموزش و پرورش استان کردستان نیز در این مراسم گفت: مدرسه محل تریبت و جلوه ای از مراتب حیات طیبه و محل رشد و تحول است.

هاشم ناظمی جلال اظهار کرد: اولیا دانش آموزان باید در کنار دانش آموزان در همچنین برنامه هایی مشارکت داشته باشند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 8 =