تجهیز ۵۱۳ کلاس درس برای پذیرایی از مسافران نوروزی در آذربایجان غربی

شناسهٔ خبر: 5193EE43 -
معاون آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: ۵۱۳ کلاس از مدارس استان آماده پذیرش از مهمانان فرهنگی و نوروزی است.

به گزارش هاناخبر ، معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه ستاد اسکان فرهنگیان در استان، ۵۱۳ کلاس را آماده پذیرش مهمانان فرهنگی نوروزی کرد افزود: این کلاس‌ها شامل ۱۹۱ اتاق ویژه و بقیه اتاق نوع الف است که در اتاق‌های ویژه تمامی امکانات اعم از تخت، تلویزیون، یخچال و سایر ملزومات وجود دارد، ولی اتاق‌های نوع الف فاقد تخت هستند.

به گفته میرنجف غیبی  شهرستان ارومیه بیشترین میزان اتاق با ۲۸ مورد و ۱۵۸ تخت را داراست،و فقط همکاران فرهنگی می‌توانند از این امکانات به صورت رزرو اینترنتی استفاده کنند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی ادامه داد: بیش از ۲۶۰ اتاق تاکنون برای استفاده در تعطیلات نوروز در این استان رزرو شده که هزینه هر اتاق ویژه ۱۵۰ هزار تومان و اتاق‌های نوع الف ۱۰۰ هزار تومان در هر روز است.

غیبی اضافه کرد: در کنار این کلاس‌ها که در ۵۸ مدرسه آماده سازی شده است، باشگاه فرهنگیان و خانه‌های معلم هم در استان پذیرای میهمانان فرهنگی هستند.

وی یادآور شد: در ۱۱ شهر از جمله ارومیه، سلماس، نقده، پیرانشهر، مهاباد، بوکان، تکاب، سردشت، چایپاره، ماکو و شوط خانه معلم وجود دارد و در مجموع ۶۶۶ اتاق هم در این مجموعه‌ها برای اسکان نوروزی فرهنگیان آماده سازی شده است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل گفت: پیش بینی می‌شود ضریب اقامتی تعطیلات نوروز در این استان ۲.۵ روز به ازای هر نفر باشد که تدارکات لازم برای موضوع انجام شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 5 =