آمادگی مدارس استان کرمانشاه برای حضور ۳۷۰ هزار دانش آموز

شناسهٔ خبر: 51BD43E2 -
مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه از آمادگی مدارس استان کرمانشاه برای حضور ۳۷۰ هزار دانش آموز برای آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش هاناخبر، سلمان محمدی مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه با بیان اینکه تمهیدات و مقدمات لازم برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید صورت گرفته، گفت : بر همین اساس در نخستین روز ماه مهر زنگ آغاز سال تحصیلی به همراه زنگ ایثار و مقاومت به مناسبت هفته دفاع مقدس در تمامی مدارس به صدا در می‌آید.

وی افزود: با شروع سال تحصیلی جدید پذیرای ۳۷۰ هزار دانش آموز شامل کودکستان، ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم، فنی حرفه‌ای و کار و دانش خواهیم بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به برگزاری جشن شکوفه‌ها اشاره و تصریح کرد: جشن شکوفه‌ها در روز ۲۹ شهریورماه برگزار خواهد شد و در روز دوشنبه سوم مهرماه آغاز جشن‌های بازگشایی مدارس در تمامی مدارس را خواهیم داشت.

محمدی خاطر نشان کرد: با شروع سال تحصیلی ۲۶ هزار معلم در امر آموزش بکارگیری خواهند شد که در چهار هزار و ۲۰۰ مدرسه در قالب ۱۶ هزار کلاس درس تقسیم بندی خواهند شد.

وی با تاکید بر نقش معلمان و مدیران در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان، عنوان کرد: روز گذشته همایشی با حضور مدیران سراسر استان برگزار شد که در ۲ بخش استانی با حضور استاندار کرمانشاه و بخش کشوری با حضور رئیس جمهور از طریق ارتباط تصویری با مدیران سراسر کشور اجرا شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به شعار امسال در شروع سال تحصیلی تاکید و بیان کرد: شعار امسال «همه یکصدار ایران، مدرسه قوی و ایران قوی» در سطح ملی مشخص شده که در استان کرمانشاه با عمل به این شعار و برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری شرایطی را ایجاد می‌کنیم که همه دانش آموزان در فضای امن به امر تعلیم و تربیت بپردازند.

محمدی تاکید کرد: رویکرد ما رویکردی تربیتی با تاکید بر اصول مدرسه محوری، احیا نقش تربیتی تمامی عوامل تأثیر گذار در تربیت و نقش سپاری به دانش آموزان با رعایت اصول است که با این رویکرد بر بحث خردورزی، امید و ایمان دانش آموزان تمرکز بیشتری خواهیم داشت .

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 7 =