واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی

شناسهٔ خبر: 53512A60 -
استاندار ایلام، گفت: دولت حاضر است پروژه‌های خود را به سرمایه‌گذاران واگذار کند و مدیران هم باید برای اجرای این اقدام دولت نهایت همکاری را صورت دهند.

به گزارش هاناخبر ،

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در شصت و هشتمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان، گفت: دولت باید اقتصاد را به مردم واگذار کند و خود به دنبال نظارت و تنظیم روابط باشد.

وی، اظهار کرد: دولت می‌تواند با واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام و حتی پایان‌یافته بخش خصوصی را وارد فعالیت‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری و اجرایی نماید.

استاندار ایلام، با تأکید بر واریز مالیات شرکت‌های فعال در استان به‌حساب استان، افزود: محل اخذ مالیات و عوارض ارزش‌افزوده واحدهای تولیدی محل استقرار آن‌ها می‌باشد.

وی، ادامه داد: شرکت های بزرگی نظیر پتروشیمی، سیمان و شرکت‌های نفتی فعال در استان هستند که بایست مالیات‌های خود را در استان واریز کنند.

سلیمانی دشتکی، یادآورشد: در سال‌های آینده تخصیص بودجه به استان‌ها بر اساس درآمدهای آن‌ها خواهد بود و با توجه به این‌که شرکت‌های بزرگی در استان حضور دارند و درآمدهای مالیاتی خود را در دیگر استان‌ها واریز می‌کنند درآمدهای استان کاهش‌یافته است که بایست این رویه عوض شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 4 =