آرزوی دیرینه مردم بوکان محقق شد/ وقتی شهردار شهر عروسان ایران زمین، پرچمدار فعالیت های فرهنگی و توسعه ای می شود

تردیدی وجود ندارد که شروع پروژه پارک جنگلی نالشکینه موجب تقویت منظر طبیعی شهر شده و نقش مهمی در افزایش کارآیی فضاهای شهری و ارتقاء هویت طبیعی بوکان دارد.

به گزارش هاناخبر ، بوکان شهری است سرشار از پتانسیل های خلّاق و به شدت نیازمند مدیرانی پرانرژی و با برنامه که تعهدات خویش راجامه عمل بپوشانند و در این راستا سخن گزافی نگفته ایم که اگر امروز ناصح محمدخانی شهردار فعلی شهر عروسان ایران زمین را پرچمدار فعالیت های فرهنگی و توسعه ای معرفی کنیم.


 ناصح محمدخانی در مدت بسیار کوتاهی از مدیریت شهری با پشت سرگذاشتن بن بست مدیریتی و کالبدی با پیاده سازی اصول مشارکت و کارایی به دنبال تحقق آرزوی ده ها ساله شهروندان قلب دیار مکریان است. آرزوهایی که از جنس ایجاد یک شهر به تمام معنا خلّاق و سرمنزلی برای شکوفایی یکباره بوکان با نوآوری در زمینه های مختلف از جمله افزایش سرانه فضای سبز شهری و تغییر اساسی سیمای شهری است.
 احداث پارک جنگلی نالشکینه یکی از مهمترین آرزوهای دیرینه و مدرن شهروندان است اقدام ارزشمندی که می تواند به سنبل زیبایی و تغییر اساسی سیمای شهر بوکان تبدیل شده و موجب خدمات همگانی و زیرساخت هـای اجتماعی و اقتصادی به جدیدترین، کاراترین، بهره ورتـرین و زیباترین روش ممکن گردد.
شهروندان سالهاست منتظر اقدام ضربتی برای اجرای این پروژه هستند، سالهاست مسئولان متعددی آمده و در شوهای تبلیغاتی متعددی صرفا وعده داده و عمل نکردند و رفتند.
بدون کوچکترین تردیدی پروژه ایجاد پارک جنگلی نالشکینه به عنوان مبحث مهم درون نسلی و میان نسلی و گام موثری در جهت تحقق درآمد و توسعه پایدار است که از جامعیت بهره مند است.
آنچه از برنامه های محمدخانی کاملا عیان است خلّاقیـت و تبـدیل ایـده بـه ثـروت است.
هویت بخشی زمانی در راستای توسعه پایدار است که از جامعیت برخوردار باشد از این رو توزیع عادلانه امکانات در دو مبحث درون نسلی و میان نسلی, گامی در جهت تحقق اهداف پایدار می باشد.
شهردار کنونی بوکان نشان داده است با انعطاف پذیری، نوآوری، خطرپذیری و یک رهبری منحصر بفرد در راستای تغییر، نوآوری، توسعه پایدار و بازساخت شهری گام بر می دارد هر چند در پشت پرده دستهای مرموز و مافیای چندین ساله با انواع ترفندها و شگردها و حتی با فضاسازی های رسانه ای در صدد توقف و عدم موفقیت محمدخانی کمر همت بسته اند اما برنامه های وی نشان از بهم آمیختگی عناصر مکان، انسـان ، سرمایه گذاری ، خلاقیت ، نوآوری و تبـدیل ایـده بـه ثـروت در جهت هویت بخشی طبیعی به شهر در راستای توسعه پایدار است.
تردیدی وجود ندارد که شروع پروژه پارک جنگلی نالشکینه  موجب تقویت منظر طبیعی شهر شده و  نقش مهمی در افزایش کارآیی فضاهای شهری و ارتقاء هویت طبیعی بوکان دارد.
این پروژه مهم سبب گسترش فضاهای سبز شهری برای ایجاد تعادل اکولوژیک در قلب دیار موکریان شده و این پارک جنگلی شهری به عنوان فضای سبز کلان بر ویژگی های زیست محیطی و اکولوژی شهری تاثیری شگرف و مثبت می گذارد و با پاسخگویی به نیازهای تفریحی و تفرجی می تواند بر ساختار و خدمت رسانی شهر بوکان تاثیر بسیار مهمی داشته باشد. هر چند از نقش تاثیرگذار اعضای شورای اسلامی شهر در در این راستا نباید گذشت. باید منتظر ماند و دید./ امیر ایزددوست خبرنگار و روزنامه نگار

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 7 =