افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت ماهی قزل آلا در کردستان

شناسهٔ خبر: 53B20CC4 -
مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهادکشاورزی کردستان گفت: قیمت ماهی قزل آلا در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش هاناخبر ،

حمید حسین پور مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی با بیان این که قیمت کنونی هر کیلو ماهی قزل آلا در عمده فروشی‌های استان ۷۱ تا ۷۲ هزار تومان می‌باشد، گفت: اگر بخواهیم میزان دقیقی از افزایش قیمت ماهی را اعلام کنیم، این میزان افزایش ۱۰۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

حسین پور با اشاره به این که قیمت این محصول در خرده فروشی‌ها تا ۸۲ هزار تومان هم می‌رسد،گفت: خشکسالی، عدم وجود تسهیلات کم بهره، افزایش نهاده‌ها (خوراک ماهی، بچه ماهی، حمل و نقل، کمبود نقدینگی آبزی پروران) از مهمترین دلایل افزایش قیمت این محصول در استان است.

او به افزایش ۵ درصدی تولید ماهی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در نیمه نخست امسال در مجتمع‌ها و مزارع پرورش ماهیان سردآبی استان ۳ هزار و ۸۷۰ تن ماهی تولید شده است.

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهادکشاورزی کردستان گفت: در سال ۹۹ میزان کل تولید آبزیان ۱۰ هزار و ۳۵۰ تن بوده و پیش بینی می‌شود امسال بیش از این مقدار تولید و روانه بازار شود.

حسن پور اضافه کرد: انواع ماهیان از جمله ماهیان سرد آبی (قزل آلا) و ماهیان گرم آبی (کپور، فیتوفاگ، بیگ هد، امور، کاراس) و انواع ماهیان زینتی در استان تولید می‌شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 1 =