پلمب ۶ واحد متخلف عرضه فراورده‌های خام دامی در کرمانشاه

شناسهٔ خبر: 53E0AD5D -
در دی ماه جاری ۶ واحد عرضه کننده فرآورده‌های خام دامی در شهرستان کرمانشاه به علت عدم رعایت موازین بهداشتی پلمب شدند.

به گزارش هاناخبر ،  دکتر تورج کرمیان رییس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه گفت: در راستای ارتقاء پلمپ ۶ واحد متخلف عرضه فراورده‌های خام دامی در کرمانشاهسلامت و بهداشت عمومی شهروندان، کارشناسان دامپزشکی این شهرستان نظارت‌های بهداشتی بر مراکز تولید، بسته بندی، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی (کشتارگاه ها، کارخانجات، سردخانه‌ها و رستوران ها، قصابی‌ها و...) را به صورت ویژه در دستور کار دارند.

وی افزود: در همین رابطه از ابتدای دی ماه سال جاری تا کنون بیش از دو هزار بازدید از این مراکز انجام شده که منجر به جمع آوری و امحاء حدود هزار و پانصد کیلوگرم گوشت و آلایش غیرقابل مصرف از سطح مراکز عرضه فراورده‌های خام دامی شده است.

دکتر کرمیان خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت ۲۱ پرونده قضایی برای متخلفان تشکیل،۶ واحد (قصابی و رستوران) به جرم کشتار غیرمجاز به دستور مقام قضایی پلمب  و برای سه نفر به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی حکم بازداشت صادر شده است.

وی از شهروندان درخواست کرد: گوشت و مرغ مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی تهیه کنند.
رییس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه یادآور شد: همشهریان می‌توانند هرگونه گزارش، پیشنهاد و انتقاد خود را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ با ما در میان بگذارند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 8 =