تسویه نسخ الکترونیکی تا پایان اسفند پارسال

شناسهٔ خبر: 54261159 -
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه از تسویه نسخ الکترونیکی تا پایان اسفند پارسال خبر داد و گفت : این درحالی است که مطالبات سایر مراکز تا پایان آبان ماه پرداخت شده است.

به گزارش هاناخبر ،

 امید قادری مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با تاکید بر استفاده پزشکان و مراکز درمانی از نسخه نویسی الکترونیکی، گفت : مراکزی که بصورت الکترونیکی نسخه نویسی داشته باشند، در پرداخت مطالبات در اولویت قرار دارند.

او با اشاره به اتصال ۱۰۰ درصدی مراکز درمانی خصوص و دولتی استان به سامانه نسخه نویسی الکترونیک گفت : در حال حاضر امکان نسخه نویسی الکترونیکی در تمامی مراکز بخش خصوصی و دولتی فراهم شده و آموزش‌های لازم هم در این زمینه به کاربران داده شده است.

او با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی نسخه نویسی الکترونیک افزود: علاوه بر این نیروی‌های بیمه سلامت این آمادگی را دارند که بصورت حضوری به مراکز مراجعه کرده و آموزش‌های لازم را به کاربران ارائه دهند.

این مسئول با اشاره به فعال بودن ۱۰۰ درصدی این طرح در بیمارستان‌ها و مراکز دولتی، افزود: در حال حاضر در بخش خصوصی که شامل مطب پزشکان و درمانگاه‌ها است شاهد فعال بودن ۹۴ درصدی این طرح هستیم.

 

توقف صدور دفترچه‌های درمانی "بیمه سلامت"

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه در خصوص طرح کاهش کاربرد دفترچه‌های درمانی بیمه سلامت، گفت: در همین راستا از ابتدای اردیبهشت ماه چاپ دفترچه در صندوق بیمه سلامت همگانی متوقف می‌شود.

او افزود: از ابتدای خرداد ماه چاپ دفترچه در صندوق روستاییان و عشایر متوقف شده و از ابتدای تیر ماه هم شاهد توقف صدور در دفترچه در سایر صندوق‌ها از جمله صندوق ایرانیان، کارکنان دولت و سایر اقشار خواهیم بود.

او گفت: افراد از این پس به جای دفترچه با ارائه کد ملی قادر به استفاده از خدمات درمانی خواهند بود .

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 5 =