سلام 240 غنچه با نیاز ویژه کردستانی به مدرسه

240 غنچه با نیاز ویژه آغاز سال تحصیلی را جشن گرفتند

شناسهٔ خبر: 554842B8 -
این مراسم صبح امروز به صورت نمادین در مدرسه پیش دبستانی توحید سنندج با حضور جمعی از مسئولین، معلمان، نوآموزان پیش دبستانی واولیا برگزار شد.

به گزارش هاناخبر ، در این مراسم طالب محمدی، رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان با تبریک آغاز بهار تعلیم وتربیت و گرامیداشت هفته ی دفاع مقدس، تلاش همسو ی دانش آموزان، خانواده ها و معلمان را در حوزه ی تعلیم و تربیت مهمترین گام در تحقق اهداف آموزش و پرورش دانست.

محمدی با اشاره به رسمی واجباری بودن دوره پیش دبستانی در آموزش وپرورش استثنایی گفت: این نوآموزان در شهرهای سنندج وسقزدر مدارس مستقل پیش دبستانی ودر سایر شهرستان ها ومناطق تابعه استان درمدارس ضمیمه ابتدایی استثنایی تحصیل می کنند.

وی هدف از برگزاری جشن غنچه‌ها را آشنایی نوآموزان با محیط مدرسه، کاهش استرس و ایجاد خاطره ی خوب و به یاد ماندنی برای آنان در فضایی شاد و جذاب عنوان کرد.

رئیس اداره آموزش وپرورش استثنایی استان با برشمردن دوران ابتدایی بعنوان دوران طلایی گفت: دوره پیش دبستانی به جهت رشد و تربیت شخصیت به ویژه رشد عاطفی و اجتماعی کودک دوره‌ای بسیار مهم است که با آموزش صحیح در این دوران می توان، زمینه سازگاری اجتماعی و پیشرفت تحصیلی در کودکان را فراهم کرد.

محمدی با بیان اینکه تحصیل در دوران ابتدایی پایه ی آموزش و نقطه ورودی یک حرکت طولانی و مهم در زندگی است، افزود: با استفاده از شیوه های آموزشی وتربیتی مناسب وبکارگیری مداخلات بهنگام دراین دوران می توان دانش آموزان را برای ورود به جامعه آماده کرد.

رئیس اداره آموزش وپرورش استثنایی استان گفت: با توجه به شکل گیری شخصیت کودک در این دوران، ورود به دوره رسمی پیش دبستان حساس ترین، مهم ترین واثر گذارترین دوره زندگی کودکان است.

وی در ادامه گفت: دانش آموز با نیازهای ویژه ،ویژگی‌ها و نیازهای خاصی دارد، واین هنر معلم است که با فراهم آوردن شرایط مناسب زمینه ارتقای توانمندی وبهره مندی آنان از تعلیم وتربیت را افزایش دهد.

محمدی تصریح کرد: آموزش وپرورش استثنایی خود را متعهد می داند که از کلیه ی ظرفیت های درونی وبیرونی در خدمت به دانش آموزان استثنایی بهره گیرد.

وی در پایان از تمامی مدیران، معلمان ودست اندرکان این حوزه درخواست کرد تا سالتحصیلی جاری را با برنامه شروع نمایند وبا استفاده ازتمام توان وقابلیت خدمت حداکثری درابعاد مختلف آموزشی، پرورشی، اداری، خدماتی وغیره به دانش آموزان با نیازهای ویژه ارائه دهند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 4 =