وضعیت ذخایر خونی آذربایجان غربی در حالت مطلوب است

شناسهٔ خبر: 55B3FDE8 -
مدیر کل انتقال خون آذربایجان غربی گفت: پویش نذر خون از محرم تا اربعین در استان برگزار می شود.

به گزارش هاناخبر ، مجتبی قهرمان رضائیه در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: پویش نذر خون از محرم تا اربعین همزمان با سطح کشور در استان نیز برگزار می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به ماندگاری اندک خون و فرآورده های خونی از تمامی مردم استان تقاضا داریم نذر خون را به روز تاسوعا و عاشورا اختصاص ندهند و در بازه زمانی اول محرم تا اربعین خون خود را اهدا کنند.

قهرمان رضائیه در خصوص فعالیت پایگاه های انتقال خون آذربایجان غربی در ایام محرم نیز خاطر نشان کرد: فعالیت پایگاه های انتقال خون استان در ایام محرم به روال گذشته از ۸صبح الی ۱۹:۳۰عصر خواهد بود و در روز تاسوعا و عاشورا نیز از ۸صبح تا آخرین اهداکننده آماده ارائه خدمات خواهند بود.

وی اظهار کرد: در ۴ماهه سال جاری ۲۷هزارو ۳۰۰مراجعه کننده به پایگاه های انتقال خون آذربایجان غربی جهت اهدای خون و فراورده های خونی مراجعه کرده اند.

مدیر کل انتقال خون آذربایجان غربی یاد آور شد: در حال حاضر از نظر ذخایر خونی و فرآورده های خونی  کمبودی نداریم و وضعیت ذخایر خونی استان در حالت مطلوب است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نیاز به خون همیشگی است و همچنین محدودیت در زمان نگهداری خون و پلاکت وجود دارد، نیاز به اهدای خون بطور مستمر؛ لازم و ضروری است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 3 =