کردستان به سمت یک فاجعه دردناک پیش می رود

شناسهٔ خبر: 55F78FF2 -
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان روند فعلی گسترش ویروس کرونا نشانگر این است که کردسنان به سمت یک فاجعه پیش می رود.

به گزارش هاناخبر ،دکتر ابراهیم قادری گفت:  پیک جدید کرونا که از اواخر شهریور ماه شروع شده است هر لحظه وسیع تر شده و متاسفانه به سمت یک فاجعه پیش می رود.

وی با بیان اینکه  درصورتی که هشدارها جدی گرفته نشود و تماس فیزیکی مردم کاهش نیابد و استفاده از ماسک بیشتر نشود، باید منتظر مرگ ده ها نفر از عزیزانمان باشیم، گفت: از 10 روز آینده وضعیت وخیم خواهد شد مگر اینکه سریعا رعایت مسایل بهداشتی تشدید و مهمانی های خانوادگی تعطیل شوند. حضور در مکانهای شلوغ و پر جمعیت، مرگ بار خواهد بود و باعث ابتلای فرد و خانواده ها به کرونا خواهد شد.

وی گفت: از همه مسولان، مردم و اصناف خواهش می کنیم رعایت اصول بهداشتی را در ادارات، اصناف و مغازه ها و همچنین در خانواده ها جدی بگیرند. این پیک، بسیار خطرناک بوده و با توجه به اینکه همه شهرستان ها درگیر هستند، امکان خدمت رسانی را به حداقل می رساند.

 به گفته قادری، استان به یک تغییر رفتار سریع و وسیع در مردم نیاز دارد تا بتوان جلوی پیشرفت این پیک را گرفت و از بروز یک فاجعه جلوگیری کرد. از همین الان باید اقدام کرد و ممکن است فردا دیگر دیر باشد. افراد دارای علایم باید خود را مبتلا به کرونا فرض کنند و ضمن استراحت کامل که می تواند نجاتبخش باشد، به پزشک مراجعه کنند و از حضور در مهمانی ها خودداری کنند و تماس فیزیکی خود با دیگران را قطع کنند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 3 =