آتش‌سوزی منطقه حفاظت شده بیجار مهار شد

شناسهٔ خبر: 56647D45 -
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بیجار گفت: آتش سوزی در منطقه حفاظت شده این شهرستان با همکاری دوستداران طبیعت پس از ۶ ساعت مهار شد.

به گزارش هاناخبر ،

و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان، علی اصغر هدایت زاده اظهار کرد: بامداد امروز به علت وقوع آتش سوزی در منطقه حفاظت شده حد فاصله اراضی روستاهای «سایل» و «مایل» و «چشمه سنگین» بیش از ۷۵ هکتار از مراتع این منطقه طعمه حریق شد.

وی با اشاره به اینکه علت اصلی شروع این آتش سوزی و نقطه آغازین آن توسط گردشگران ایجاد شده است، افزود: با اولین اطلاع از شروع آتش سوزی در این منطقه با توجه به پوشش گیاهی و مرتعی آن، تمامب نیروهای حفاظت محیط زیست این شهرستان با تجهیزات مناسب به همراه یک تیم از آتش نشانی شهرداری بیجار و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری به منطقه مورد نظر اعزام شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بیجار ادامه داد: با توجه به وزش باد و گستردگی منطقه، مهار آتش و عملیات اطفا آن به مدت ۶ ساعت به طول انجامید و از خاموشی هم اطمیان حاصل شد.

هدایت زاده یادآور شد: ماموران یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست بیجار با دستگاه آب پاش، کپسول آتش خاموش کن، اسپری آب، لباس مخصوص آتش نشانی و برخی دیگر از لوازم مهار آتش در این اداره با آماده باش نیروها برای مهار و مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی در فصل تابستان تجهیز شده است.

وی بیان کرد: از علاقه مندان به طبیعت و حیات وحش و عموم مردم دوستدار محیط زیست درخواست می شود، با توجه به خشک شدن پوشش گیاهی و افزایش دمای هوا، از هرگونه روشن کردن آتش در طبیعت خودداری کرده و در صورت مشاهده افراد متخلف موضوع را به اداره حفاظت محیط زیست گزارش داده و یا با شماره ۰۸۷۳۸۲۲۲۳۰ تماس گرفته و موضوع را به مأموران یگان حفاظت این اداره اطلاع دهند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 2 =