افتخاری دیگر برای دیار موکریان؛

معرفی دکتر ابراهیم عبداله پور

شناسهٔ خبر: 56DB4086 -
دکتر ابراهیم عبداله پور بدون کوچکترین تردیدی یکی از چهره های موفق و افتخارات شهر عروسان ایران زمین است.

به گزارش هاناخبر ، دکتر ابراهیم عبداله پور دراول خرداد 1358 در شهرستان بوکان متولد شد.
دوره ی کارشناسی ارشد را در رشته ی اپیدمیولوژی در دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 89 به اتمام رساند و  فارغ التحصیل دکترای تخصصی اپیدمیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1395 است.
وی هم اکنون در دانشگاه علوم پزشکی اراک به عنوان عضو هیئت مشغول به آموزش و پژوهش است.
 پایان نامه ی کارشناسی ارشد عبدالله پور در ارتباط با آلزایمر بوده که از وی  8 مقاله ( 6 مقاله ی بین المللی و 2 مقاله ی داخلی) به چاپ رسیده است.
تز دکترای این دانشمند موکریانی یک مطالعه ی مورد شاهد بزرگ بود که سعی داشت عوامل مرتبط با بیماری ام اس را در تهران شناسایی و از طریق آن از افزایش روزافزون موارد جدید ام اس پیشگیری کند که از جمله مهمترین نتایج این تز شناسایی ارتباط بین کشیدن قلیان و ام اس برای اولین بار در دنیا بود. مقاله ی مرتبط با آن در معتبرترین مجله ی ام اس دنیا یعنی Multiple Sclerosis Journal در سال 2017 به چاپ رسید.
در مجموع چندین مقاله ی دیگر از این تز در مجلات معتبر بین المللی به چاپ رسید و تا حدودی برخی از سوالات را در این زمینه پاسخ داد.

دکتر ابراهیم عبداله پور که بدون کوچکترین تردیدی یکی از چهره های موفق و افتخارات شهر عروسان ایران زمین است بر همین اساس در سال 1397 و در گرامیداشت هفته ی پژوهش به عنوان پژوهشگر برتر استان مرکزی و همچنین در روز دوشنبه همین هفته 3 دی ماه 97 به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه علوم پزشکی اراک نایل آمد.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 2 =