تاکید اعضای شورا بر بالابردن کیفیت آسفالت معابر تبریز

شناسهٔ خبر: 57155564 -
شصت و یکمین جلسه‌ی شورای شهر تبریز روز چهارشنبه، ۱۱ اسفندماه، به‌صورت علنی و با حضور رئیس و اعضای شورای شهر و سرپرست شهرداری تبریز در عمارت ساعت برگزار شد.

به گزارش هاناخبر ،

رسول برگی، رئیس شورای شهر تبریز  در این جلسه با تاکید بر لزوم اضافه شدن ۱۹ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی تبریز، اظهار کرد: هرچه سریع‌تر باید در آستانه‌ی سال نو از این اتوبوس‌ها رونمایی شده و در اختیار مردم قرار گیرد.

وی در خصوص تعیین‌تکلیف وضعیت رانندگان اتوبوس‌های بی‌آرتی نیز گفت: این رانندگان به‌شدت از وضعیت موجود گله‌مند هستند و هرچه سریع‌تر باید وضعیت جذب آن‌ها تعیین تکلیف و هر اقدامی که در این راستا لازم است، اتخاذ شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر استفاده از شیوه‌های نوین آسفالت‌ریزی تاکید کرد و افزود: اکنون در تمام کشورهای جهان روش‌های سنتی جمع‌آوری شده و به جای آن از آسفالت‌ریزی پلیمری استفاده می‌شود و تا زمانی که از روش سنتی استفاده کنیم، شاهد وضعیت نامطلوب آسفالت خواهیم بود و شهرداری می‌تواند با استفاده از نتایج تحقیقات و بررسی‌های مراکز علمی، به سمت آسفالت‌ریزی به‌روز حرکت کند.

برگی همچنین ضمن تقدیر از خدمات بهروز مهدوی، فرماندار سابق شهرستان تبریز و تبریک به علی جعفری آذر سرپرست جدید فرمانداری، خاطرنشان کرد: شهردار تبریز در جلسه علنی روز یکشنبه، ۱۵ اسفندماه، انتخاب خواهد شد.

سازوکار لازم برای استفاده از ظرفیت شرکت خانه‌سازی آذربایجان وجود ندارد

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری شورای شهر تبریز نیز طی سخنانی گفت: شرکت خانه‌سازی پیش‌ساخته آذربایجان می‌تواند مولد ثروت باشد اما شهرداری به‌صورت حداقلی از این توان استفاده می‌کند.

روح اله رشیدی ادامه داد: شرکت خانه‌سازی پیش‌ساخته آذربایجان دارای ظرفیت و پتانسیل بوده که شهرداری از این مجموعه توانمند در پروژه‌های عمرانی چندان استفاده نمی‌کند و سازوکاری برای استفاده از سقف توانمندی این شرکت وجود ندارد.

وی یادآور شد: شرکت خانه‌سازی پیش‌ساخته آذربایجان به لحاظ تکنیکی و فنی یک مجموعه دارای قابلیت خاص بوده که می‌تواند باعث ایجاد ارزش افزوده شود.

لزوم اخذ تضمین پنج ساله از شرکت‌ها و پیمانکاران آسفالت‌

رئیس کمیسیون ارزیابی، تحقیق، نظارت و حقوقی شورای شهر تبریز نیز گفت: شهروندان تبریزی از موضوع آسفالت شهر گله‌مند هستند و در این باب اعتراضاتی دارند و واقعا وضعیت آسفالت شهر نامطلوب بوده و باید در این راستا ضمانت‌های اجرایی اتخاذ شود.

روح اله دهقان نژاد ادامه داد: پیشنهاد می‌دهم در خصوص آسفالت‌ریزی از شرکت‌های پیمانکار و کارخانجات تولید آسفالت تضمین پنج ساله بگیریم تا هر ایرادی در این مدت پیش بیاید موظف به اصلاح شوند.

وی افزود: چند ماه بعد از آسفالت ریزی، آسفالت تخریب می‌شود و شهرداری می‌ماند و شهروندانی که باید این وضعیت را تحمل کنند و بهتر است مجموعه شهرداری به این موضوع مهم توجه داشته باشد و تضمین کاملی برای آسفالت‌ریزی در نظر بگیرد.

فعالیت‌های عمرانی در شهرداری فاقد استانداردهای لازم است

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای شهر تبریز نیز گفت: اکثر فعالیت‌های عمرانی شهرداری فاقد استانداردهای لازم بوده و تنها در بحث آسفالت مطرح نیست.

سید کاظم زعفرانچیلر ادامه داد: از بتن‌ریزی گرفته تا جدول‌کشی همگی به دور از استانداردهای لازم بوده و به مرور زمان از بین می‌روند و استحکام‌شان ضعیف است و لذا باید سازوکاری برای فعالیت‌ها و پروژه‌های عمرانی تعریف شود تا عملیات اجرایی طبق استانداردهای روز پیش رود.

کلیات تبصره‌های بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری تبریز تصویب شد

در ادامه این جلسه تبصره‌های ۵۷ تا ۸۰ بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری تبریز مورد بررسی اعضای حاضر در جلسه قرار گرفته و نهایتا با اعلام تغییراتی در برخی از بندها به تصویب رسید.

اعضای شورای شهر در خصوص تبصره ۶۰  بار دیگر با مطالعه خط تراموا از قونقاباشی تا میدان راه‌آهن موافقت کردند.پ

احد صادقی، دبیر شورای شهر تبریز در این خصوص بیان کرد: مطالعا برروی خط چهار تراموا صورت گرفته است و اگر واقعا می‌خواهیم در این خصوص مصوباتی را اعمال کنیم، بهتر است تدابیری بیاندیشیم.

علی نوای‌باغبان، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز نیز بیان کرد: این طرح می‌تواند در حد مطالعه بماند، چرا که این خط قرار است در مسیر خط قونقای قدیمی اجرا شود.

در ادامه این جلسه اعضای شورای شهر در خصوص تبصره ۷۰ شهرداری تبریز را  مکلف به تدوین نظام‌نامه آسفالت کردند.

نوای‌باغبان، در این خصوص اظهار کرد: باید جایگاه کمیته تخصصی آسفالت شهرداری را بالا برده و به آنها مسئولیت دهیم تا موضوع را با به‌روزرسانی پیش ببرند.

در نتیجه تشکیل کمیته‌ی تخصصی آسفالت شهرداری تبریز با ترکیب جدید، مسئول کنترل کیفیت آسفالت و نحوه اجرای آسفالت سطح شهر تصویب شد.

در ادامه این جلسه تبصره مربوط به مسکن ارزان قیمت مورد بررسی قرار گرفته و اعضای شورای شهر نیز در این راستا نظراتی را بیان کردند.

رشیدی در این خصوص اظهار کرد: درخصوص مسکن ارزان قیمت حتما باید شهرداری و سایر نهادها را مکلف کنیم تا پای کار آمده و اقداماتی در این خصوص اتخاذ کنند.

یاسین بجانی، سخنگوی شورای شهر تبریز نیز تاکید کرد: اخیرا جلسه‌ای با معاون وزیر در رابطه با مسکن ارزان قیمت داشتیم که حتی آن‌ها نیز پیشنهاد دادند که دستگاه‌ها و شهرداری پای کار آمده و در این خصوص اقداماتی اتخاذ کنند.

فریدون بابایی‌اقدم، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز نیز در ادامه این جلسه بیان کرد: دو پیشنهاد در راستای اضافه کردن برخی موارد به تبصره‌ها دارم یکی اینکه به شهرداری اجازه داده شود در راستای بافت‌های فرسوده با اخذ مجوز از مراجع قانونی اقداماتی اتخاذ کند و دیگری به شهرداری اجازه داده شود در راستای تحقق مسیرهای مصوب طرح تفصیلی در محدوده‌های بازآفرینی شهری با اولویت مسیرهای ناتمام تا سقف ۵ هزار میلیارد اقدام نماید.

در نهایت دو پیشنهاد بابایی اقدم به تبصره‌ها اضافه شده و به تصویب اعضای حاضر در جلسه رسید.

در ادامه این جلسه پیوست‌ تبصره‌های بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری تبریز به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تبریز رسید.

همچنین دفترچه پی‌دی مربوط به تعرفه عوارض محلی شهرداری تبریز که پیش از این مورد بررسی قرار گرفته بود، تایید شد.

نامگذاری پل روگذر ارتش به نام خلبان شهید سرهنگ صادق فلاحی

بابایی‌اقدم در ادامه این جلسه طرح دوفوریتی نامگذاری یکی از معابر شهر به نام سرهنگ خلبان، شهید صادق فلاحی را ارائه داد که مورد موافقت و تصویب اعضا قرار گرفت و پس از تصویب دو فوریت طرح، پل روگذر ارتش به نام سرهنگ خلبان شهید صادق فلاحی نامگذاری شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 3 =