احداث اولین پردیس سینمایی شمالغرب کشور در آذربایجان غربی

شناسهٔ خبر: 574C735C -
رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی از احداث اولین پردیس سینمایی شمالغرب کشور در مرکز استان خبر داد.

به گزارش هاناخبر ،

 احد هوشمند امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به بازسازی سینماهای استان گفت: احداث اولین پردیس سینمایی شمالغرب کشور متناسب با استاندارد روز با ۶ سالن مجهز در سینما آزادی ارومیه در دستور کار قرار دارد.

وی ایجاد سالن سینمای مختص کودک را از ویژگی های این پردیس سینمایی اعلام کرد و ادامه داد: پیش‌بینی می شود این پردیس سینمایی تا اردیبهشت ۹۹‌به اتمام  برسد.

رییس حوزه هنری آذربایجان غربی در خصوص وضعیت سینماهای استان با اشاره به فعال بودن ۳ سینما تحت مالکیت حوزه هنری استان در شهر ارومیه افزود: براساس اولویت بندی و برنامه ریزی های انجام شده مقرر شد ۳ سینما موجود در مرکز استان به بهترین امکانات صوتی و تصویری، صندلی های vip تجهیز شوند.

هوشمند با اشاره به اینکه بازسازی سینما ایران ارومیه از ۳هفته پیش آغاز شده و پیشرفت ۵۰ درصدی دارد که تا دو ماه آینده تحویل مخاطبین می شود، گفت: احداث پردیس سینمایی گام دوم حوزه هنری در تجهیز سینماها است.

وی بازسازی سینما انقلاب ارومیه با ۳سالن را گام سوم در تحول سینماهای استان دانست و گفت: ۱۱سالن سینمای ارومیه به تفکیک سینما ایران با ۵۵۰ صندلی، پردیس سینمایی با ۹۰۰ صندلی و انقلاب با ۶۰۰ تا ۶۵۰ صندلی تا اواسط سال آینده در اختیار مخاطبین هنر هفتم‌ قرار می گیرد.

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی اعلام کرد: ۱۵ میلیارد تومان برای احداث ۱۱سالن سینمای ارومیه در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای بازسازی سینماهای سایر شهرستان‌های استان تصریح کرد: پس از اتمام ۱۱سالن سینمای مرکز استان، برنامه ریزی برای راه اندازی سینما نقده با ۳سالن و سینما انقلاب خوی تحت مالکیت حوزه هنری در دستور کار قرار دارد.

هوشمند با اشاره به اینکه میزان مخاطب هنر هفتم از ۷۵ هزار نفر در سال ۹۶ به ۱۱۲ هزار نفر در سال گذشته رسیده است اظهار کرد: تعداد صندلی های فعال در سینماهای تحت مالکیت حوزه هنری استان ۲هزار و ۱۰۰ صندلی است که طی ۶ ماهه نخست سال جاری ۶۱هزار بلیط در سینماهای ارومیه به فروش رسیده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 2 =