نگرانی عفو بین‌الملل نسبت به وضعیت یک منتقد زندانی در امارات

شناسهٔ خبر: 59189EF0 -
عفو بین الملل نسبت به وضعیت یک منتقد سیاسی دولت امارات متحده عربی که در حال حاضر در زندان به سر می‌برد، اظهار نگرانی کرد.

به گزارش هاناخبر ،

به نقل از آسوشیتدپرس، عفو بین‌الملل با انتشار گزارشی نسبت به وضعیت احمد منصور، فعال اجتماعی و زندانی سیاسی اماراتی اظهار نگرانی کرد.

احمد منصور که به دلیل انتقاد از دولت امارات در بازداشت به سر می‌برد، به تازگی از سوی دستگاه قضائی این کشور به ۱۰ سال زندان محکوم شد.

منصور پس از اعلام حکم ۱۰ سال زندان از سوی دادگاه، اعتصاب غذای خود را در زندان آغاز کرده و حال عفو بین‌الملل در ارتباط با وضعیت خطرناک حیاتی این زندانی سیاسی در امارات اظهار نگرانی کرده است.‌

احمد منصور که پیش از این یادداشت‌های انتقادی کوتاهی را در شبکه‌های اجتماعی در ارتباط با نظام حاکم امارات منتشر می‌نمود، از سوی دادگاه امارات به دلیل آسیب رساندن به اعتبار این کشور محکوم شده است.

عفو بین‌الملل در گزارش خود اعلام کرده که این فعال سیاسی اماراتی از دو سال پیش به این سو در بازداشت به سر می‌برد و در این دوران در سلول انفرادی بوده است.

وضعیت حقوق بشر در امارات یکی از بدترین در جهان می‌باشد و منتقدان دولت و فعالان اجتماعی و سیاسی این کشور به دلیل اظهارات خود به شدت تحت فشار هستند.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 2 =