با تشدید سامانه بارشی؛

پیش بینی آبگرفتگی معابر شهری و کاهش دید در جاده های آذربایجان غربی

شناسهٔ خبر: 59F21662 -
رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی از تشدید فعالیت سامانه بارشی توام با کاهش دما به استان خبرداد و گفت: کاهش دید و اخلال تردد در جاده های آذربایجان غربی نیز پیش بینی می شود.

به گزارش هاناخبر ،مهدی صابری در گفت و گو با هاناخبرافزود: بر اساس بررسی آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی با توجه به تشدید فعالیت سامانه بارشی، بارش باران، برف و کاهش دما از اواخر هفته پیش بینی می شود.

او ادامه داد: از اواخر وقت چهارشنبه با ورود سامانه بارشی مذکور کلیه مناطق استان مخصوصاً نواحی جنوبی و مرکز استان را از روز پنجشنبه ۶ آذر در بر می گیر و شاهد بارش باران و بفر در ارتفاعات همراه با مه صبحگاهی خواهیم بود.

صابری تصریح کرد: آبگرفتگی معابر شهری، لغزندگی، کاهش دید و اخلال در تردد جاده های دور از انتظار نیست.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان توصیه کرد: شهروندان از سفرهای غیر ضروری و قرار گرفتن در حاشیه رودخانه و مسیل‌ها خودداری کنند. رانندگان وسایل نقلیه خود را به امکانات زمستانی تجهیز کرده و دامداری‌، مرغداری‌ و گلخانه ها نیز نسبت به تنظیم دما و رطوبت اقدام کنند

او در پایان گفت: دمای هوای ارومیه بین حداکثر 10 و حداقل 2 درجه سانتی گراد زیر صفر در نوسان است و کاهش 3 تا 5 درجه ایی دما تا آخر هفته در مرکز استان پیش بینی می شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 9 =